Menü

Afrodit Klinik Üstün Karantina Tedbir Bildirisi

Afrodit Poliklinik Blog

Afrodit Klinik Üstün Karantina Tedbir Bildirisi

Hem çalışanlarımızın hem de danışanlarımızın sağlığı bizim için değerli İşimizin insan ve sağlığı olduğu bilincinde 1993’ten geleceğe güvenle ve tüm güzelliklerle ilerlemeye devam ediyoruz. Gebze’nin ilk güzellik merkezi ve ilk estetik kliniği ve ilk güzellik polikliniği, Afrodit Poliklinik olarak; Dünya Sağlık Örgütü tarafından küresel salgın (pandemi) olarak kabul edilen coronavirüs (COVID-19) vakalarına karşı ilk günden bu yana sıkı bir takip yapmakta ve polikliniğimiz bünyesinde gerekli olan tüm önlemleri alarak tüm danışanlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı salgın konusunda uyarmaktayız. Covid-19 önlemleri kapsamında, 20 Mart 2020’de hiçbir kapanma zorunluluğu olmayan bir kurum olarak, hem tüm çalışanlarımızın hem de tüm danışanlarımızın sağlığını düşünerek krizin ilk anında polikliniğimizdeki hizmetlere kendi gönlümüzün hoşluğu için, huzur ve keyifle hizmetlerine ara veren bir kurum Afrodit Poliklinik olarak dikkat edilmesi gerekenlerin altını çiziyoruz. Özellikle Gebze’de pandeminin / Korona salgının bilinçli bir şekilde geçirilmesi bu topraklarda sürdürülebilir iş yaşamının sağlanmasının tüm ülkeye katkısının maksimum olacağının bilincinde hareket eden bir kurum Afrodit Klinik olarak kurum içi ERP yayınımızı bir bildiri olarak tüm danışanlarımız ve paydaşlarımızla paylaşmak istedik. Özellikle, 27 yıllık yenilikleri sürekli takip eden ve güvenilir tecrübelerle dolu, işini hep titizlikle ve ciddiyetle uygulayan, tüm danışanlarına kaliteli hizmet deneyimini yaşatan Afrodit Klinik ve sağlıkta kanaat önderlerinden olarak, tüm sektörlerdeki çalışanların dikkatini şu sözlerimize vermelerini rica ediyoruz: Her birimiz pandemi sürecinde hep birlikte rutinlerimizi gözden geçirmeli, insana faydası olmayan zarar verebilecek olan nitelikte olan rutinleri değiştirmenin her zamankinden daha çok gerektirdiğinin bilincinde olmanın ve insana en faydalı olan rutinlerimizi gündeme daha çok getirmenin, ve yaşadığımız kriz ortamında insana faydalı olabilecek bilgileri paylaşmanın ve yararlı olan rutinlerimizi titizlikle uygulamak gerektiğinin önemle altını çiziyoruz.

GEBZE’DE GÜZELLİĞİN DOĞDUĞU YER AFRODİT KLİNİK
Gebze’nin İlk Güzellik Merkezi
Özel Afrodit Polikliniği Yöneticileri
Sunay Kocabaş & İrem Kocabaş

AFRODİT KLİNİK’TE UYGULANAN COVİD-19 TEDBİRLERİ (ERP) BİLDİRİSİ KURALLARI:

1. Klinikte Temel Olarak Alınan Tedbirler ve Sterilizasyon:

1.1. Ülkemizin Covid-19 sürecinde normalleşmeye başladığı süreçte, çalışma saatlerimizi risk faktörü sürene dek kısıtlı olarak tutacağız. Çalışma saatlerimizi 10:00 ile 18:00 arasında belirledik. Haziran 2020’ye dek sadece hafta içi çalışacağız ve Cumartesi günü gibi poliklinik, muayene ve hastanelerin, eczanelerin açık olduğu, hafta sonu günlerinde kapalı olacağız.

1.2. Kliniğimizde her bir branşın randevu saatleri arasında 15 dakikalık boşluk olacak ve her bir bekleme alanında maksimum bir danışanımız bekleyecek.

1.3. Kliniğimizde özel olarak kurulan ve polikliniğimizin sterilize bir şekilde temiz havanın içeri maksimum ölçüde ve hızlı bir şekilde girişini sağlayan merkezi havalandırma sistemimizin tüm kontrolleri sağlandı. Gebze’de ilk güzellik merkezi ve estetik kliniği olmanın bilincinde ve işimizi yüksek bilinçle yapmanın vermiş olduğu vicdan ve yüksek kalite sunma idealini her hizmet deneyiminde gerçekleştiren özelliğimiz ile işimizi bu konuda da ciddiye aldık ve bu konuda en iyi mühendisler ve mimarlardan oluşan uzman ekibi bir araya getirdik. Elektrik mühendisleri ve mimari danışmanlık doğrultusunda kurulmuş olan uzman ekibin gerçekleştirmiş olduğu ölçümlemede Afrodit Poliklinik’ teki temiz hava sirkülasyonunu sağlayan gelişmiş teknolojiye sahip merkezi havalandırma sistemini sayesinde polikliniğimizde temiz hava oranı maksimum seviyede olmasını sağladığı tespit edilmiştir. Bu sayede, Afrodit Klinik olarak, kliniğimizde uygulama sürecinde odalar ekstra bir şekilde havalandırılacak.

1.4. Komple lazer epilasyon vb. uzun süren işlemlerimizin (ve özellikle klinikte bölmeli alanlarda uzun süren işlemleri) bir süre kısa sürelere böleceğiz. Aşama, aşama ve bölge, bölge olarak alacağız. Örneğin, komple lazer epilasyonda kol ve yüz bölgesi bir randevu gününde oluşturulacak. Bacak bölgesi bir randevu gününde oluşturulacak. Koltukaltı ve genital bölgesi bir randevu gününde oluşturulacak. Ve asla işlemlerimizin toplam süresi 45 dakikayı geçmeyecek.

1.5. Polikliniğimizde medikal cilt bakımlarına devam edilmektedir. Ancak ciltte sivilce, komedon ve millia gibi yoğun sıkım gerektiren Afrodit Klinik’e özel yoğun tedavi terapisi içerikli kozmetolojik bakımların uygulamalarına bu süreçte ara vermiş bulunmaktayız. Örneğin, yaklaşık bir buçuk hatta bazen iki saat de süren uzun süreli ve yoğun bakımlarımızdan Gebze’de en sevilen cilt bakımlarımızdan, Pure Twice cilt bakımımız gibi bakımlarımızın uygulamalarına maalesef bir süreliğine ara vermiş bulunmaktayız. Ancak, 45 dakikayı geçmeyen diğer tüm cilt bakımlarımızın uygulamalarına devam etmekteyiz. Biliyorsunuz ki, Afrodit Cilt Bakım Konsepti’imizde 100 farklı cilt bakımımız bulunmakta ve her biri farklı cilt yapılarına ve cilt sorunlarına özerk bir şekilde fayda sağlamaktadır. 100 çeşide yakın cilt bakımlarımızın içinde ayrı ayrı özel cilt bakımlarını zaman dilimlerine göre kategorize ettiğimizde %30’unu uygulayamayacağımız kadar uzun bir zaman diliminde olduğundan dolayı eledik. Ama diğer cilt tedavi bakımlarımızdan hangisinin uygun olacağına yine konsültasyon ve cilt analizi ile uzmanlarımız ile Afrodit Klinik’te birlikte karar vereceğiz.

1.6. Polikliniğimizde bekleme alanı ve benzeri ortak kullanım alanları düzenli olarak dezenfekte edilmektedir.

1.7. Afrodit Poliklinik olarak, Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu 1 metre sosyal mesafe bandlarını belirlemiş bulunmaktayız. Bu sayede, kolayca mesafenizi izleyebilir ve Afrodit Poliklinik ‘te olduğunuz sürece her an korunmada olursunuz.

1.8. Hastalarımızın ateşi ölçülerek tedavi odalarına alımı sağlanacaktır.

1.9. Yurt dışındaki akademik online yayınlar ile birlikte; yurt içinde, özellikle çevremizdeki Üniversitelerdeki ve Covid-19 ile ilgili bilimsel yayınlardaki gelişmeleri sürekli güncel bir şekilde takip ediyor ve Afrodit Poliklinik ’teki tüm önlemlerimizi hızlıca bu gelişmelere göre alarak, adapte ediyoruz.

Erciyes Üniversitesi “Alınan Tedbirler” Kaynağı için linke tıklayınız.

Kocaeli Üniversitesi “Tedavi Metodu” Kaynağı için linke tıklayınız.

Gebze Teknik Üniversitesi “Tedavi Metodu”Kaynağı için linke tıklayınız.

Okan Üniversitesi Kaynağı “Okul İçinde Korunma” için linke tıklayınız.

Sabancı Üniversitesi “Üç Ay Kalıcı Dezenfektan” Kaynağı için linke tıklayınız.

1.10. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve doğal bir rutin olarak, başhekimimiz mesul müdür doktorumuz Dr. Emel Hanım’ın belirlediği sterilizasyon kurallarına uyulmaktadır. Buna ek olarak yeni düzende bu sterilizasyon koşulları en üst seviyeye çıkarılarak arttırılmıştır. Afrodit Poliklinik ’te her zaman dikkat edilen ve doğal bir rutin olarak gerçekleştirilen polikliniğimizde olan sterilizasyon tedbirlerimizi daha da en üst seviyeye taşıdık ve tüm dezenfeksiyon çalışmalarımızı yoğun bir şekilde, ciddiyetle uygulamaktayız.

2. Sağlık Çalışanları ve Medikal Estetisyenlerin Sterilizasyon Kuralları, İş Güvenliği ve Danışanların Güvenliği:

2.1. Her bir çalışana özel 3 adet özel koruyucu kıyafet tesis edilmektedir. Özel koruma kıyafetlerini giyerler. Koruma kıyafetlerini maksimum 3 saat aralıklarla değiştirirler. Kıyafetler 3’er saat aralıklarla sterilize olması için çamaşır makinesinde 70 C üzerinde yıkanır ve kurutma cihazında kurutulur.

2.2. Sağlık Uzmanlarımız başta olmak üzere ekibimiz rutin olarak Siperlik takmaktadır.

2.3. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve doğal bir rutin olarak Maske takılmaktadır. Güzel Gebze’mizde de Corona günlerinde, bu dönemde maskelerin takılması zorunluluk olsa da Afrodit Poliklinik’te maske kullanımı normale de yaygın olarak uzmanlarımız tarafından dikkat edilen bir konuydu. Şimdi bu Covid-19 günlerindeyse, kliniğimizde değiştirilerek uzmanlarımız tarafından sürekli olarak maskelerimizin takılması bu kesin kural olarak kullanılmaktadır.

2.4. Rutin olarak Bone takılmaktadır.

2.5. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve doğal bir rutin olarak eldiven her işlem sonrası değiştirilmektedir. Ayrıca, . Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve sağlık merkezi olarak uygulanan bir rutin olarak, tüm sağlık ve estetik güzellik uygulamalara, tedavilere giren tüm ekibimizin her uygulama öncesinde eldiven takmadan ilk önce eller yıkarlar, sonrasında eldivenler çıkarıldığında tıbbi atık kutusuna atarak, eller tekrar yıkarlar.

2.6. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve sağlık merkezi olarak uygulanan bir rutin olarak her uygulama sonrasında sağlık çalışanları, hemşirelerimiz ve medikal estetisyenlerimiz tarafından uygulama alanındaki tüm ekipmanlar ve metaryeller, cihazlar tek kullanımlık sprey dezenfektanlar ve özel dezenfeksiyon ilaçlaması ile dezenfekte edilmektedir.

2.7. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve sağlık merkezi olarak uygulanan bir rutin olarak; Afrodit Poliklinik’te kullanılan giysi ve havlu gibi ekipmanlar 80C’de yıkanmaktadır ve hemen ardından sanayi tipi kurutucu ile tüm havlu, iş kıyafeti her uygulama sonrasında ve benzeri ekipmanların tamamı yüksek ısıdaki kurutucu cihazında özel olarak kurutulmaktadır.

3. Temizlik Görevlisi Sorumlulukları

Gebze’nin ilk güzellik merkezi Afrodit Klinik ve Afrodit Poliklinik’te uzun zamandır çalışmakta olan ekibimizin titizlikle işini yapan hanımlarından temizlik görevlisi Lütfiye Hanım medikal alanda daha önce pek çok hastanede çalışmış alanında deneyimli birisi olarak, rutin sterilizasyon kurallarımızı bu süreçte yoğun bir şekilde, titizlikle uygulamaktadır.

3.1. Polikliniğimizde her zaman dikkat edilen ve doğal bir rutin olarak uygulanan sterilizasyon ve temizlik uygulamaları daha sıklıkla yapılmaktadır. Peki maksimum sterilizasyonu nasıl sağlıyoruz? Tüm poliklinikteki yerler 5 litre kovada yarım çay bardağı ölçüde klorak, çamaşır suyu ve özel dezenfeksiyon ilaçları ile dezenfekte edilir. Her uygulamadan sonra, tedavi ve terapi odaları yerler bu özel karışım ile sterilizasyonu sağlanır ve dezenfeksiyonu yapılır.

3.2. Afrodit Poliklinik ’te çamaşır makinesinin kullanım talimatı: Kullanılan her bir tedavi malzemesi direkt olarak çamaşır makinesine yerleştirilir, gün içinde yıkanır. Tüm ürün ve malzemeler 80C ısıda uzun programda yıkanır. Hemen ardından, tüm ürün ve malzemeler dolap kuruluğu yüksek ısıda kuruluk sağlayan kurutucuda her biri kurutulur. Bütün tedavi çamaşır ekipman malzemesi, çamaşır makinesinde yarım çay bardağı klorak ve çamaşır deterjanı ve yumuşatıcı ile birlikte dezenfekte edilerek ve kurutucu ile yüksek ısıda antivirüs etkisiyle de en üst temizlik ortamı sağlanarak hem steril hem de konforlu bir şekilde servise çıkarılır.

3.3. Afrodit Poliklinik ’te Bulaşık makinesinin kullanım talimatı: Kullanılan her bir mutfak ürünü bulaşık makinesine doldurulmadan önce kloraklı su ile sudan geçirilir. Bulaşık makinesinin parlatıcı bölümüne çeyrek çay bayrağı ölçüsünde çamaşır suyu eklenerek, bulaşık deterjanı ve parlatıcı ile birlikte bulaşık makinesi çalıştırılır.

COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA