Cilt Bakımı

Kişiye Özel Uygulamalarla


Gebze’de ilk cilt bakım uygulamalarını uygulayan Afrodit Klinik & Güzellik Enstitüsü olarak, 1993 yılından günümüze her zaman tıp alanında gelişmeleri takip ederek, en yeni ve seçkin cilt bakımı tedavi kürlerini uygulamaktayız.

Cilt Bakımı
Cilt Bakımı Shape

Neden Afrodit Poliklinik

10.000

'den fazla Mutlu Danışan

+30

Yıllık Tecrübe
ile Donanımlı Hizmet

%100

Müşteri Memnuniyeti


Gebze’de ilk Cilt Bakım Uygulamasını Yapan Klinik Olmanın Gururu

Gebze’de ilk cilt bakım uygulamalarını uygulayan Afrodit Klinik & Güzellik Enstitüsü olarak, 1993 yılından günümüze her zaman tıp alanında gelişmeleri takip ederek, en yeni ve seçkin cilt bakımı tedavi kürlerini 30 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Afroderm patentli 40 çeşit üzeri cilt bakımlarımızı danışanlarımızın memnuniyetiyle uygulamaktayız. Eşsiz cilt bakımı deneyimi için kliniğimizle şimdi iletişime geçin.

Cilt Bakımı Tedavi Kürlerimiz

Afrodit Poliklinik olarak, cilt bakımı kürleri uygulama felsefemizde iki seride cilt bakımı ve estetik uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. İlk serimiz, cilt bakımında başlangıç seviyede olan cilt yapıları için uygun olan Basic seri cilt bakımlarımız: Bu seride, Cilt bakımında temel olan, yeni cilt bakımına başlayan ve cilt problemleri çok az görünürde olan ciltler için Afrodit BASIC Seri Cilt bakımlarımızla hem ekonomik hem de kaliteli cilt bakım uygulamalarını danışanlarımızla buluşturuyoruz. İkinci serimiz, cilt bakımında zengin içeriklerle cilt problemlerini derinlemesine etkide hafifleten ve cilt yapısını gelişiminde maksimum fayda sağlayan Afrodit Deluxe Medikal Cilt Bakım Kür Tedavileri.

Ekonomik ve Kaliteli
Basic Cilt Bakımları Listesi

1. PURE BASIC ZERO BAKIM

Normal seviyede yağlı & karma ciltler için T bölgesindeki aktif yağlanmanın kontrol altına alınması için cilt PH'ını dengeleyici yüz temizleme içeriğiyle cilt komedon, millialardan ve sivilcelerden arındırılır. Zengin kükürt, retinol içerikleriyle ciltteki yağlanma seviyesi daha da azaltılarak ciltte karma cilt seviyesine geri dönüş sağlanır. Glikolik asit içerikleriyle ciltteki genç kolajen hücreleri olan fibroblastların arttırılması desteklenerek cildin nem bariyeri güçlendirilerek; nem ve yağ dengesi oluşturulan bir cilt elde edilir. Yağlı & Karma Ciltler için uygun cilt bakımı ritüeli.


Cildimiz serbest radikallerin ve dış faktörlerin olumsuz etkisi ve zamana bağlı olarak da yıpranır. Zero Basic Cilt bakımı sayesinde ciltteki E ve C vitamini seviyesi arttırılarak ciltteki hassasiyet giderilir. Hassas ciltlere uygun temizleme içeriğiyle cilt temizlenirken, cildin doğal tonusu aydınlatılır. Bu aşamada cilt komedon ve siyah noktalardan arındırılarak cildin sağlıklı görünümü geri kazandırılır. Bakım içeriğindeki zengin glikolik asit ve renk tonusunu berraklaştırıcı topikallerle cilt bağışıklığı dengelenerek, cildinizin capcanlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünümde olmasını sağlayan bakımdır. KURU/NEMSİZ/HASSAS/NARİN/YIPRANMIŞ/YATIŞTIRILMAYA İHTİYACI OLAN CİLTLER İÇİN cilt bakımı ritüeli.

Göz çevresindeki nem seviyesinin az olması; serbest radikaller, dış faktörlere bağlı olarak göz çevresinin yorgun ve kırışık görünümüne neden olmaktadır. Göz çevresinde nem bariyerini oluşturan kolajenlerin tazelenerek, genç kolajen üretimini sağlayan Zero Basic Hydraten Göz Cilt bakımımızla, göz çevresinde yoğun E, C vitaminlerinin doyumunun sağlanması ve zengin glikolik asit takviyesiyle göz çevresinde nem bariyerinin yenilenmesini sağlayarak, doygun nem seviyesi elde edilir. Bakım sonrasında göz çevresindeki yorgun görünüm azaltılarak, bölgenin daha canlı ve pürüzsüz görünümü sağlanır. NEMSİZ, KURU VE KIRIŞIKLIĞA MÜSAİT GÖZ ÇEVRELERİ İÇİN GÖZ CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Lekelerin giderilmesinde temel bir destekleyici olma özelliğine sahip bu anti-leke cilt bakımımızda, bakım esnasında uyguladığımız yoğun C vitamini içeriği, leke açıcı retinol içerikleri sayesinde cilt tonununuzu dengelerken, ciltteki rengin açılmasını sağlayan medikal rolller uygulamalarıyla cildin melanin salgısını dengeler, böylece cildin lekelerden arındırılmasını destekler. ciltte kolajen üretimi desteğini sağlayan glikolik asit içerikleri cildinizdeki fibroblastların sayısını arttırarak, ciltteki ışıltıyı ve nemin arttırılmasını sağlar. LEKELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Cilt bariyerinin hassas görünümünü rahatlatıcı temizleme uygulamasıyla başlanan Calming Faces cilt bakımımızda cilt bariyerini güçlendirilmesi için bakım esnasında uyguladığımız sakinleştirici maske ve hyaluronik asit içerikleriyle cilt altında güçlü bir fibroblast zeminin oluşturulması desteklenir. Ciltteki siyah nokta, komedon ve millialar soft olarak ciltten arındırılır. Cilt fasyasının hyalüronik asit eksikliğinden kaynaklı azalmış olan hücre üretim fonksiyonları, cilde hyaluronik asit takviyesinin emilimi bakım esnasında gerçekleştirilen manuel özel masajlarla cilt altına iletilir. Bakım sonrasında ferahlamış, ışıltılı ve daha sakinleşmiş cilt dokuları elde edilerek, cilt berrak ve daha canlı bir görünüme kavuşur. Ayriyeten, kılcal damar problemi olan ciltlerde yoğun hyalüronik asit ile yenilenme ihtiacına sahip olan cilt tipleri olduğu için bu bakım kılcal damarlı olan ciltleri sakinleştirerek, cilt bariyerlerini güçlendirerek cilt problemlerinin ve cilt hassasiyetinin giderilmesini destekleyen bir bakımdır. NARİN-HASSAS-YATIŞTIRILMAYA İHTİYACI OLAN/ KILCAL DAMARLI CİLTLER İÇİN CİLT BAKIM RİTÜELİDİR.

Göz çevresi cilt nem yatağını oluşturan nem bariyerlerinin onarılmasını destekleyen, göz çevresindeki hassas, yorgun cilt görünümünün azaltılmasını desteleyen Zero Calmin Eyes cilt bakımımızda, yoğun hyalüronik asit kürüyle uygulama esnasında uygulanan özel göz çevresi masajlarla cilt altına yüksek oranda emilim sağlanır. Bu sayede narin, hassas göz çevrelerindeki mat yorgun görünümün giderilmesi sağlanarak, göz etrafındaki cilt bariyer dokularının canlandırılarak göz çevresinde yenileme desteklenir; göz çevresinde berrak ve ışıltılı görünüm kazandırılır. NARİN-HASSAS-YATIŞTIRILMAYA İHTİYACI OLAN YORGUN GÖZ ÇEVRELERİ İÇİN BAKIM RİTÜELİDİR.

Cilt dokularında cilt tonajının eşitlenmesi ve mat görünümün azaltılmasını destekleyen C vitamini kürü ve medikal roller teknikleriyle cilt lekelerinin açılmasını ve cilt tonusunun berrak bir şekilde eşitlenmesini destekleyen serumlarla uygulanan Smoothing C Faces bakımımızda, pürüzsüz ve yumuşak cilt dokusu elde edilir. Cilt yenilenmesi aktive edilirken, cilde yoğun nem deposu kazandırılarak cilt üzerindeki ince kırışıklıkların da açılmasını destekler. Bakım sonrası cilde; cilt tonusu dengelenmiş, ışıltılı ve bakımlı cilt görünümü kazandırılır. KURU, MAT VE LEKELİ CİLTLER İÇİN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Göz çevresi özenle temizlenerek, göz etrafındaki cilt yüzeyini serbest radikallerin etkisinden nazikçe arındırılır. Özellikle göz çevresinde dolaşıma bağlı olarak görülen göz etrafı halkalanma ve morlukların tedavisinde cildin derin alt katmanlarına medikal roller uygulamalarıyla drenaj etkisi sağlanarak cilt dokularındaki kolajen stimülasyonu aktive edilirken göz çevresi cilt dokularının yenilnmesi ve kan dolaşımının maksimize edilerek yeni hücrelerin oluşum miktarının arttırılması sağlanır. Uygulama esnasında tercih edilen C vitamin içerikleri ile medikal cilt yenilenmesi desteklenirken, göz çevresindeki renk tonusunun eşiltenmesi, göz etrafındaki nemsizliğe ve mimiksel hareketlere bağlı olarak gelişen ince kırışıklıkların giderilmesi desteklenir. Bakım sonrasında daha aydınlık, renk tonusu eşitlenmiş, canlı ve ışıltılı göz çevresi görünümü kazandırılır. MORLUK/HALKALANMA/YORGUN/KIRIŞIKLIK OLAN GÖZ ÇEVRELERİ İÇİN GÖZ BAKIMI RİTİÜELİDİR.

Üç aşamalı ve özel olarak geliştirdiğimiz çok sevilen kolajen cilt bakımımızın daha soft kolajen içerikleriyle gerçekleştirildiği bakım olan Elite Collagen Zero cilt bakımımız kendi segmentindeki bakımlar arasında sahip olduğu özel methodlar sayesinde cilt yüzeyinin yenilenmesinde özel bakımlar seri niteliğinde, cildin en alt ekstraselüler matris tabakasından, cildin en üst tabakası olan epidermise dek derinden yüzeye cildi maksimum iyileştirme özelliğine sahip bakımdır. İlk aşamada cilt yüzeyindeki ölü hücrelerden, millia ve komedonlardan arındılırak, clltte derinlemesine temizleme gerçekleştirilerek, ilk aşamada cilt yüzeyinin berrak bir görünüme kavuşması sağlanır. Medikal roller uygulamalarıyla çapraz bağ dokularının cilt altında süperfisyal subvizyon etkisiyle hasarlı elastin fibrillerin ciltten ayrışması ve artan iyileştirici büyüme faktörleriyle yeni kolajenlerin bölgede yerleşmesi sağlanarak, daha güçlü bağ dokusu elde edilirken, cilt altına kolajen serum içeriği daha derinlere yerleştirilerek, kolajen takviyesi sağlanır. Cilde kolajen maskesi uygulanır. Uygulama esnasında; cilt altına yerleştirilen kolajen içeriği Duolift Sequential Ultrasound cihazının cilt bağ dokusunu yenileyici, kolajen moleküller telleri şekillendirerek tendonları ve cilt boşluklarını güçlendirici protein üretimini arttırır. Bu sayede, bakım sonrasında cilt sarkmaları toparlanarak cilt elastikiyetinin geri kazandırılması, ciltteki ince kırışıklıkların giderilmesi, cilt bağ dokusunun onarılarak daha canlı, pürüzsüz, genç, nem oranı doygun olan ve sağlıklı cilt görünümünün kazandırılması desteklenir. YENİLENME VE ONARIMA İHTİYACI OLAN/ İZ/SKAR/LEKE/ KIRIŞIKLIK/ CİLT PÜRÜZLERİNİN ONARIMINDA/ KOLAJEN DESTEĞİNE İHTİYACI OLAN/ TÜM CİLTLERDE UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Elastikiyet kaybı yaşanan, ince çizgi görünümü artan göz çevresinden şikayetçi olan, göz çevresinde matlık ve protein, peptid ve aminoasitlerin üretimini maksimize eden medikal üç aşamaya sahip Elite Collagen Zero göz çevresi bakımımızda göz etrafındaki hasarların onarılmasında medikal roller uygulamasıyla pepdit ve büyüme faktörlerinin gelişmesi sağlanırken, cilt altına kolajen takviyesi yerleştiriliyor. Göz çevresi kolajen nem maskesi cilde uygulanarak cilde yerleşen kolajenlerin ciltte emilimi Cilt altında yerleşmesi sağlanan kolajen içeriğinin daha da aktivasyonunu sağlayan Duolift Sequential cilt cihazıyla, kolajen elastin fibrillerin tamiri cilt dokusunun en derin alt tabakası ekstraselüler dermisten cilt yüzeyine dek gerçekleştirilerek, ince kırışıklıkların açılması, göz çevresindeki kolajen üretimini arttırılarak, kolajen bağların taze bir şekilde yapılandırarak, göz çevresindeki deformitelerin giderilmesi sağlanır. Bakım sonrasında göz çevresinde ince kırışıklık, göz etrafı ödem, göz altı torbalanmaları, göz halkaları minimalize edilerek, göz etrafında maksimum oranda yenilenme sağlanır. Göz çevresinde eskiyen cilt formu görünümü minimuma indirilir, göz etrafındaki cilde kaybettiği enerji geri kazandırılarak, cildin eski doygunluğu geri kazandırılarak, sağlıklı bir ışıltı kazandırılır. YENİLENME VE ONARIMA İHTİYACI OLAN/ YIPRANMIŞ/İNCEKIRIŞIKLIK/ HALKALAR/ YORGUN GÖZ ÇEVRELERİNDE UYGULANAN GÖZ ÇEVRESİ CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Antik Yunan Estetik ve Güzellik Tanrıçası Aphrodite'in güzelliğinin simgesi Mavi Anemon çiçeği özütünün cilde bir çok faydasının arasında özellikle cilte maksimum nemlendirme, cildin sıkılaşmasını sağlama ve ciltte kırışıklıkların azaltılmasında faydalı bir destekleyicidir. Bu faydaların yanında cilt altında kan dolaşımını düzenlemeye, dolaşım bozukluğu problemlerini azaltmaya, cilt elastikiyetinin sağlanmasına, ciltte antiseptik etkiyle antienflamatuar ödem azaltıcı özelliğiyle rahatlamış cilt görünümünün kazandırılmasına, ciltte enfeksiyon oluşumunu önlemeye, güneş hassasiyeti ve yaşlılık lekeleri gibi problemlerin çözümünde de destek olmaktadır. Mavi Anemon Özütü, ciltteki kas kalitesini arttırarak, strese bağlı olarak cildin işlevlerini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirmesine yardımcı olur. Cildin sakinleşmesini, iyileşmesini ve daha da güzelleşmesini destekleyen Mavi Anemon Çiçeği Özütüyle, aromaterapik olarak ferahlatıcı cilt temizliğinin ardından, cilt komedon, millia, serbest radikallerin çevresel faktörlerin olumsuz etkilerinden arındırılır. Cildi nem ile besleyen, sakinleştirici maske uygulanırak, cilt ışıltısı desteklenir. Aphrodite Anemon Işıltı Cilt bakımııza özel olarak dizayn ettiğimiz yüz yogası hareketleriyle şakaklar, çene kasları, elmacık ve çene kemiği, boyun, ense kökü, şakak ve göz çakralarını rahatlatıcı, lenfatik dolaşımı arttırıcı özel masaj tekniklerimiz ile stress ve olumsuz enerjilerden arındırılarak; kas dokularından cilt yüzeyi dokularına dek derinlemesine rahatlama, kan dolaşımının düzenlenmesi, oksijen dolaşımının aktif hale getirilerek yüz ve çevre bölgelerinde yenilenmenin ortaya çıkarılması sağlanır. Cillteki ince kırışıklıklar açılarak, cilt elastikiyeti iyileştirilir. Dingin, rahatlamış yüz kasları ve Mavi Anemon özütü içeriği, kolajen destekli krem ve serumlar ile cidin yenilenme bariyeri aktive edilerek, stress hormonlarının olumsuz etkilerinden arınmış, duru, lenf bariyerleri ve cilt elastikiyeti daha sıkı ve ışıltılı cilt görünümü kazandırılır.

Aphrodite Anemon Işıltı cilt bakımımızın dekolte dahil olarak uygulanan Aphrodite Anemon Decollete Işıltı özel seri cilt bakımımızda yüz bölgesinden, dekolte, omuzlar ve çevre bölgelerdeki çakraların tazelenmesi ile bölgedeki enerji akımıının yenilenerek, stress faktörlerinden arındırılması sağlanır. Bakım esnasında; tüm cilt kasları, yüz yogası hareketleriyle şakaklar, çene kasları, elmacık ve çene kemiği, boyun, ense kökünden gögüs kafesine dek kasları rahatlatırken özel masajlarla çakralarda bulunan negatif enerjileri ve stresi hem zihninizden hem de göğüs kafesinizden özel masaj teknikleriyle, kas gevşetici anemon Afrodit aromaterapi kürleriyle uzaklaştırıyoruz. Cildinizde hem detaylı bir temizleme sakinlikle yapılarak cildiniz komedonlar/siyah noktalardan arındırılırken, hücre yenileyici özel hyalüronik asit kollajen takviyeli serumlarla, oksijen ozonu takviyesiyle cilt yüzeyinde hem pürüzsüzlük hem de ışıltı kazandırıyoruz. AFRODİT Decollete Anemon Işıltı Cilt Bakımından sonra cildin tüm formları tazelenmiş, dolgun, dinamik, canlı cilt dokuları oluşturulmuş ve kas kütleleri rahatlamış hale gelmesi desteklenir. Bakım sonrasında, hem zihinen dengede, rahatlamış olmanın yanısıra hem de cildin zemin ve üst dokularında rahatlamış yüksek pozitif enerjili, canlı cilt görünümü sağlanmaktadır. YORGUN/STRESSLİ/HASSAS/KARMA/KURU/RAHATLAMAYA İHTİYACI OLAN CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMIDIR.Etkili ve Kaliteli Afrodit Deluxe Seri Özel Kür Medikal Cilt Bakım Tedavileri

1. “AMPULE CONCENTRATE” Cilt Bakımı:

BABOR & Germaine Cappuccini tedavi içerikli ve natürel tüm cilt problemlerine özel olarak üretilmiş yoğun konsantre topikal şifa veren ampullerin uygulama servisini hediye olarak danışanlarımıza sunduğumuz, sadece uygulanan ampullerin ekstra olduğu; cilt bağışıklığını hızlı bir şekilde düzenleyen ve cilde takviye desteği sunan express (ekspress) seri bakımdır. TÜM CİLTLER İÇİN UYGULANABİLEN CİLT EKSPRESS CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.


Cildimiz serbest radikallerin ve dış faktörlerin olumsuz etkisi ve zamana bağlı olarak da yıpranır. Zero Basic Cilt bakımı sayesinde ciltteki E ve C vitamini seviyesi arttırılarak ciltteki hassasiyet giderilir. Hassas ciltlere uygun temizleme içeriğiyle cilt temizlenirken, cildin doğal tonusu aydınlatılır. Bu aşamada cilt komedon ve siyah noktalardan arındırılarak cildin sağlıklı görünümü geri kazandırılır. Bakım içeriğindeki zengin glikolik asit ve renk tonusunu berraklaştırıcı topikallerle cilt bağışıklığı dengelenerek, cildinizin capcanlı, pürüzsüz ve sağlıklı görünümde olmasını sağlayan bakımdır. KURU/NEMSİZ/HASSAS/NARİN/YIPRANMIŞ/YATIŞTIRILMAYA İHTİYACI OLAN CİLTLER İÇİN cilt bakımı ritüeli.

Cildin lipid bariyerinin onarımı sağlanarak, hem cilt hassasiyetinin hem de kısa vadede giderildiği bu ekspress hızlı cilt bakımımızda uygulanan özel hızlı masaj teknikleriyle ciltteki kan dolaşımı artırılarak, tüm exclusive ürünlerin cilt altına absorbe edilmesiyle cilt nem ve vitamin açısından doyuma ulaşmaya başlar. Karma ciltler için Afroderm Deluxe Cilt Bakımı serimizin iyi bir başlangıç seviyesi cilt bakımıdır. Express 3 D cilt bakımı cilde bu üç boyutlu faydaları sağlarken, bu faydaların arttırılmasını talep eden danışanlarımızda, ayrıca, cilde uygulanacak ekstra ampullerle cilt haciminin geliştirildiği uygulanarak 3 boyutlu etkinin 4 boyutlu etkiyle daha zenginleştirildiği cilde canlılık veren klasik deluxe bir bakımdır. KARMA-KURU-YIPRANMIŞ CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

T bölgesindeki sebum, millia oluşumlarının ciltten tescillenmiş Afrodit Afroderm manuel cilt temizliği ile ciltteki sebum kontrolünü, tahrişleri ve cildin agresifliğini sakinleştiren, önleyen ve cildin karma cilt haline dönüşmesini destekleyen, cilt yenileyici ve yağ kontrolünü sağlayan özel içerikli babor ürünleriyle gerçekleştirilen özel bir bakımdır. Cildinize pürüzsüz, saf ve duru bir görünüm kazandırır. KARMA YAĞLI T BÖLGESİNDE AKTİF YAĞLANMA GÖRÜLEN - YAĞLANMAYA MÜSAİT, MAT VE YIPRANMIŞ CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

T bölgesindeki sebum, millia oluşumlarının ciltten tescillenmiş Afrodit Afroderm manuel cilt temizliği ile ciltteki sebum kontrolünü, tahrişleri ve cildin agresifliğini sakinleştiren, önleyen ve cildin karma cilt haline dönüşmesini destekleyen, cilt yenileyici ve yağ kontrolünü sağlayan özel içerikli babor ürünleriyle gerçekleştirilen özel bir bakımdır. Cildinize pürüzsüz, saf ve duru bir görünüm kazandırır. KARMA YAĞLI T BÖLGESİNDE AKTİF YAĞLANMA GÖRÜLEN - YAĞLANMAYA MÜSAİT, MAT VE YIPRANMIŞ CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Yoğun akneli, sivilceli ve yağlı ciltlerde uzun süreli manuel cilt temizliği ile ciltte yüz geneline yayılımı gerçekleşmiş iltihaplı aknelerin ve sebumsal oluşumların ciltten kontrollü bir şekilde atılmasını ve cildin sebumdan arındırılması sağlanırken, bu bakımımızda aşırı yoğun içerikli yağ kontrolünü sağlayan serum ve spesifik tedavi içerikli cilt onarımı ile cilt yeniliğinde cildinizin sağlığının iyileştirilmesinde ve daha normalize olan cilt yapısına geçme aşamasında gerekli olan, cildin giderek karma bir cilde dönüştürülmesinde aktif etkili bakımdır. Babor pure serisiyle gerçekleştirilen Pure Twice Cilt Bakımımızda iki seanslık cilt bakımının yoğunluğuna sahip zengin içeriklerle cilt derinlemesine temizlenir, cildin pür görünümü desteklenir. Ciltteki yağ bariyerini kontrol altına alan yoğun orandaki salsilik asit ve çay ağacı özü cildi dezenfekte eder; sodyum takviyesi ve shale yağı içeriğiyle ciltteki bakteri oluşumu azaltılır, cilt pürüzleri giderilir ve bakteri oluşumu engellenerek ciltte sivilce, akne oluşumunu kontrol altına alan, yağlanmayı engelleyici bakımdır. YAĞLI CİLTLER (AKNE-İLTİHAPLI) AKNELİ CİLTLERİN TEDAVİSİNDE UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Cildiniz kendi cildi gibi algıladığı özel tedavi yöntemine sahip, üstün Ozontec teknolojili babor modelaj maskeli bu özel cilt bakımını çok sevecek. Özellikle gözenek küçültme, iz-skar tedavilerinde tercih ettiğimiz modelaj tedavi kürü cilt bakımımız yoğun bir şekilde cildi sarmayan ve Babor modellage maskenin cilt altına yaydığı 80 derecelik ısı sayesinde cildin en alt üretim hattı olan cildin ekstraselüler matrisine dek inebilen özel bir cilt bakımımız. Cildinizi sarmalayan, yüz proporsiyonunu ve cilt kusurlarını minimalize eden bu bakım ile bir çok cilt pürüzü problemine şifa sunmaktayız. Cildi sarmalayan modellage mask içerisine yerleştirdiğimiz şifalı özel ekstratlı serumlar ile cilt elastikiyetini iyileştiren, ciltteki iz, kırışıklık pürüzlerini düzelten özel bir bakımdır. YAĞLI - YAĞLI KARMA- KARMA- CİLT PÜRÜZLERİ- GÖZENEK AÇIKLIĞI- İZ -AKNE-SKAR OLAN CİLTLER, KURULUKTAN YAĞLANAN CİLTLER, OLGUNLAŞAN/OLGUN KIRIŞIKLIĞI & ELASTİKİYET KAYBI CİLT SARKMALARI OLAN CİLTLERDE UYGULANAN CİLT BAKIMI TEDAVİ KÜRÜ RİTÜELİDİR.

Her mevsim geçişinde cildimizin özellikle lipid mantosu mevsimdeki ani sıcaklık değişimleri ve iklimsel değişikliklerden olumsuz yönde etkilenmektedir. Cilt değişen hava şartlarına farklı tepkimeler ve hassasiyet gösterebilmektedir. Bu nedenle, cilt bakımlarında mevsimsel değişikliklere göre takviye desteğine cildimizin spesifik olarak ihtiyacı vardır. Afrodit Mevsimsel Cilt Bakımlarında özelllikle, hassas, mat, yıpranmış ve alerjik yapıda olan ciltlerde cilt hassasiyetinin azaltılması, cildin sakinleştirilmesi ve yatıştırılması, siyah nokta komedonlardan cilt temizlenirken cilde taze, dirençli, fresh bir görünüm kazandırılması sağlanır. Ciltteki kuruluğa ve nemsizliğe bağlı kaşınmaların yatışması ve cildin lipid manto tabakasının derinlemesine temizlenerek, yenilenmesi ve cilt lipidlerinin onarımıyla canlı canlı bir cilt görünümü sağlanır. HASSAS MEVSİMSEL GEÇİŞLERDEN ETKİLENEN- KARMA- KURU CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI KÜR RİTÜELİDİR.

Cilde en yakın cilt matrisi dokularında kolajen takviyesi için cilde verimlilik sağlayan koyun plesantasının yanısıra yoğun C, K, E ve B vitamin ile B faz I ile III kolajenleriyle, peptidler ve özel medikal içerikleriyle cilt hassasiyetini cildin onarım mekanizmasını çalıştırarak, cildi yenilenmesini ve artan maksimize olmuş ciltte doygun oranda kolajene erişen ciltlerin oluşturulmasında en verimli desteği sağlayan bu exclusive bakımımızda daha ilk seanstan itibaren gözle görülür yenilenmeyi cildinizde görebilir ve cildinizdeki dokunuşlarda pürüzsüzlüğü, diriliği ve cilt canlılığını hissedebilirsiniz. Cilt sağlığını koruyan, gözeten, arttıran bu özel deluxe bakım ile özellikle Avrupa'daki pek çok kraliyet ailesi ferdinin müptelası olduğu zengin Plesanta Kök Hücre'siyle siz de cildinizde pürüzsüzlüğün ve sağlıklı görünümün ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. KURU- KIRIŞIKLIK POTANSİYELİ OLAN- KARMA- YIPRANMIŞ - CİLT YENİLENMESİNE İHTİYACI OLAN PROBLEMLİ CİLTLER İÇİN UYGULADIĞIMIZ CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Detox C, Bağ dokularını oluşturan cilt elastin fibrillerin gelişimini destekleyen saf C vitamini kürleri bakımından zengin içerikleriyle cildin derinlemesine yenilenmesini ve serbest radikallerin, çevresel olumsuz faktörlerin, leke ve cilt tonusu eşitsizliklerinin ciltten uzaklaştırılmasını sağlayan tedavi bakımımızda, medikal roller uygulamalarıyla cildin ekstraselüler matriksinde kolajen bağlantılarının onarılması ve yenilenmesi aktive edilir. Elastin ve kolajen cilt proteinlerinin yeniden oluşumu sağlanır. Hasarlı dokuların ciltten ayrıştırılarak, yeni dokuların oluşumu ile sağlıklı cilt döngüsü açığa çıkarılır. Detox C Matriks cilt bakımımızda cildin oksidatif yapısı, cilt dostu PH'a sahip yoğun C vitaminli içerikli, hassas cilt yapılarında da kullanılabilen cildi nemlendirerek besleyen temizleme ile arındırılır, yoğun C vitamini serumları, cilt yenileyici hyaluronik kolajen takviyeleri ile cilt fibroblast dokularının büyümesi, gelişmesi ve metobalizmasının dengelenmesine katkıda bulunulur. Cilt yüzeyinde tazelenmiş, cilt tonusu eşitlenmiş, pürüzsüz ipeksi, berrak ve ışıltılı cilt görünümü kazandırılırken, cilt altındaki elastin, kolajen dokularının oranı arttırılarak, cilt dokularındaki kayıpların yol açtığı biçimsü el pürüzlerin, lekelerin, iz/skar ve benzeri pürüzlere sebep olan boşlukların doldurulması, cilt gözeneklerinin sıkılaşması sağlanır. Ciltteki kolajen lifleri, cildin kolajen sentezi üretiminin aktive edilmesiyle yeni oluşan kolajen miktarıyla beslenerek, cilde pürüzsüz, aydınlık, canlı görünüm kazandırılması desteklenir. Detox Matrix C bakımı, serbest radikallerden ve çevresel faktörlerden yıpranmış, atopik, hassas, rosesealı ya da lekeli olan hasar görmüş olan ciltlerin onarımında da tercih edilen cildin onarım mekanizmasını aktive eden, cilde ipeksi dokunuş ve pürüzsüz görünümünü geri kazandıran, yaz mevsiminde de uygulanabilen, C vitamini ve hyalüronik asit kürleri ile zengin içeriğe sahip, medikal cilt bakım tedavisidir.LEKELİ/YIPRANMIŞ/KURU,ROSESEALI/HASSAS/ATOPİK/OKSİDATİF/MAT/BAKIMA VE YENİLENMEYE İHTİYACI OLAN CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİMİZDİR.

Detox C Matrix Eye göz çevresi cilt bakımında cildin hasarlı hücrelerden arındrılarak, yeni kolajen stimülasyonu sağlanmaktadır. Nemini kaybetmiş, ince kırışıklıklara sahip ya da dolaşım bozuklulukları, göz çevresi halkalanmaları, cilt tonusunda dalgalanmalar ve morluklar halinde yayılan hassas göz çevrelerinin onarımında üstün Vital C seri kür içeriğiyle C vitamini desteğiyle serbest radikallerin tahribatını durduran, medikal roller uygulamalarıyla antioksidan kür içeriğinin cilt zeminine dek yerleştirilmesini ve cildin fibroblast üretim merkezi olan ekstraselüler matriks tabakasından cildi yenileyen medikal göz çevresi tedavisidir. Doğal fitoterapik zengin bitkisel içeriklerinin de olduğu, özel ekstrelerden oluşan kür karışımlar ile göz çevresinde ışıltılı, cilt tonusu eşitlenmiş görünümü faydasının yanısıra oksijen dolaşımı aktive edilerek maksimum aydınlık göz çevresi tonusu elde edilmesi ve göz çevresi elastin fibrillerinin florasının yenilenmesi ile elastikiyetinin arttırılması, göz çevresi kırışıklıkların minimalize edilmesi desteklenen medikal göz çevresi cilt bakım tedavisidir. GÖZ ALTI MORLUKLARI, ÇİZGİLERİ, YENİLENMEYE İHTİYACI OLAN GÖZ ÇEVRELERİ İÇİN UYGULADIĞIMIZ CİLT BAKIMI RİTÜELİMİZDİR.

Cildinizin nefes almasını, cilt floranızda oksijen salınımının arttırılmasını ve maksimum oranda yenilenmesini, cilt matlığını anında etkili içeriklerle arındırılmasını sağlayan oksijen cilt bakımı ile cilde net ve sağlıklı görünüm kazandırılır. O2 lifting seri ile gerçekleştirilen cildin PH'ını dengeleyerek optimize görünümünü destekleyen, cilt yüzeyindeki tüm yüzey kalıntılarını etkili ve soft bir şekilde arındıran Afrodit Oksijen Cilt bakmımımızda, bitkisel kökenli kök hücrelerle cildi beslerken, cildin tazeleyici cilt gençleşmesini ve yenilenmesini sağlayan, cildin berraklaşmasını destekleyen özel bir medikal cilt bakım tedavisidir. Oksijen cilt bakımı tüm ciltlere uygun olan bir bakım olmanın yanı sıra özellikle; olgun, hasar görümüş, oksidatif, mat ciltlerde; hasar görmüş hücrelere maksimum oranda aktif oksijen dolaşımı doygunluğunu oluşturarak, anında sonuç sağlamak üzere formulize edilmiş içeriklerle cilt tonusu ışıltılı ciltlerin oluşturulmasını destekleyen medikal cilt bakım tedavisidir. Güçlü antioksidanlar, peptidler içeren serum, kremler ve eşsiz (köpük brust teknolojisi) ile yeni nesil efervesan oksijen maskesi ile sadece birkaç dakikada ciltte yenilenme ve cilt florasında güçlü yapıların oluşmasını sağlayan özel bir medikal cilt bakımdır. NEMSIZ VE MAT CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Crash Cure Babor cilt bakım tedavi kürlerinde ritüel olarak tercih edilen, yoğun bitkisel içeriklere sahip cilt temizliği ile Ozonlu buhar absorbisyonu sağlanarak cilt yüzeyindeki matlık, pullanma ve benzeri pürüzler ciltten uzaklaştırılır. Multivitamin içerikli peeling ile cilt bariyeri tazelenerek temizlenir ve hemen ardından cilt komedon, millia gibi pürüzlerden arındırılır. Derinlemesine cilt temizliğinin ardından antiseptik ve antienflamatuar özellikli tonik sürülür; gözenekler bir peeling işlemiyle daha da arındırılır. Beş Crash Cure Ampül cilde uygulandıktan sonra Crash Cure Cream ile yüz masajı yapılır. Cilt beslenir, tazelenir ve yoğun bir şekilde nemlenir. Cilt uzmanınız, 5 farklı ampulden ihtiyaçlarınıza en uygun yoğun bakımı seçiyor. Cilt uzmanının gerçekleştirdiği cilt analizi ile doğrudan cilt problemlerinin çözümünü destekleyen, cildin iyileşmesinde etki sağlayan Babor krem özütleri olan ampullerden karma kür olarak 5 farklı ampullerin uygulaması artarda ciltte absorbisyon tam emilim sağlanana dek özel masajlar ile cilt doygunluğuna ulaşana dek sürdürülür. Aktif bir maddenin bir ampulünün cilt bariyerinizi aşırı derecede güçlü ve dinamik hale nasıl getirdiğini ve cildinizin susuzluğunu kalıcı olarak nasıl giderebileceğini Crash Cure cilt bakım tedavisiyle deneyimleyin. Bakım esnasında cildin ihtiyacına göre ampullerin uygulaması ekstra olarak her birine ek bir tedavi olarak rezerve edilebilir. Bakım sonrasında canlı, neme doymuş, cilt problemleri ve cilt hassasiyeti azalmış, sıkı ve elastikiyeti tam cilt dokularına sahip ışıltılı cilt görünümü kazandırılır. HASSAS VE TÜM CİLTLER İÇİN UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTÜELİDİR.

Çok zengin fosfolipid, mineral, vitamin ve güçlü protetin kaynağı olan havyar özü cilt kolajen proteini dokularının yapılandırılmasında, hasarlı cilt hücrelerinin onarılmasında, iz, yara ve skar, kırışıklık ve benzeri pürüzlerin azaltılmasında, yoğun olarak nemlendirilmesinde ve cildin beslenerek cilt elastikiyetinin kazandırılmasında etkin bir rol oynar. Hayvar protein özütü içeriğindeki fosfolipid sayesinde cildin nem bariyerindeki kolajenleri besleyerek, nem dengesini geri kazandırır ve cildin parlak, daha pürüzsüz görününümünü sağlar. Havyar proteini cildi besler, güçlendirir, cilt bağışıklığını onarır, cildin yenilenmesini, cilt elastikiyetinin sıkılaşmasını ve cildin bağ dokusunu oluşturan elastin fibril kolajenlerinin sentezinin çoğalarak, cilt altında sayısının arttırılmasıyla cilt bağışıklığının arttırılmasını destekler. Hayvar özütü ile birleştirdiğimiz özel vitamin kürleri cilde şifa kaynağı olurken cilt dokularında eşsiz nemlendirme ve cilt hasarlarının onarımını sağlıyor. Hayvar cilt bakımı, cilt florasının daha parlak ve sağlıklı görünüm kazandırırken, cilt dokularını gençleştiriyor. IŞILTIYA İHTİYACI OLAN VE TÜM CİLTLER İÇİN UYGULADIĞIMIZ KÜR CİLT BAKIMI RİTİÜELİDİR.

Altın maske cilt bakım tedavisinde altın maske öncesinde derinlemesine temizlenerek, gözeneklerin altın elementinin absorbisyonunun doygun derecede olması sağlanır. Gold Anti-Age Cilt Bakımında uygulanan, cilt 24 ayar saf altın elementi tozundan hazırlanan özel altın maske içeriğiyle ciltte leke, kırışıklık, akne izi, gözenek açıklıkları, komedon/siyah nokta oluşumlarının azaltılmasını ve oluşumunun önlenmesini sağlayan, cilt hücrelerinde yaşlanma karşıtı anti-aging etkiye sahip özellikle yüz bölgesinde kullanımı tercih edilen deluxe maske medikal bakım tedavisidir. Gold Anti-Age cilt bakımı içeriğinde bulunan altın tozları cilt nem oranını koruyarak; cildin rengini, cilt tonusunu açara ve porselen gibi bir cildin oluşmasını sağlar. Düzenli uygulamalar sonrasında cilt lekelerinden cildi arındırarak cilt görünümünü aydınlatır. Gold Anti-Age cilt bakımı sonrasında cildin elastin fibril kolajenleri onarılarak, cilt yüzeyi düzenlenir; ciltteki izler, cilt pürüzleri ve ince kırışıklıklar açılır. Gold Anti-Age Cilt Bakımı sonrasında canlı, ışıltılı ve aydınlık cilt görünümü cilde kazandırılır. (Not: Altın maske yüze sürülmesinin ardından sadece 20 dakika ciltte tutulması yeterli olup; bakım sonrasındaki 8 saat boyunca cildin su ile temasından kaçınılması gerekmektedir. Bu bakım ritüelini destekleyecek BABOR HSR altın tozu ile kolajen özütü sizin onayınız dahilinde Babor HSR ampulü ekstra olarak tercih edilmektedir.) İNCE KIRIŞIKLIKLARI/LEKE/GÖZENEK AÇIKLIKLARI OLAN CİLTLERDE UYGULANAN CİLT BAKIMI RİTİÜELİDİR

Cildimizin orta tabakası dermisin %80'ni kolajenden oluşmaktadır. Cilt sağlığını oluşturan ve sağlıklı cilt görünümünü oluşturan kolajen, her bireyin bebeklik çağında maksimum orandadır; ancak zamanla özellikle yetişkinlik ve ilerleyen dönemlerde ciltteki kolajen oranı çevresel ve genetik sağlıksal faktörlerden dolayı zamanla azalır. Yaş ilerledikçe ve özellikle 20 yaşından sonra ciltteki kolajen oranı her yıl yaklaşık %1’i azalarak kaybolmaktadır. Bu duruma bağlı olarak cilt pürüzleri ve ciltte sarkma, kuruma, pullanma, elastikiyet kayıpları, iz, leke, güneş lekeleri ve benzeri cilt problemleri açığa çıkar. Collagen-Ultimate Lifting cilt bakımında; üç aşamalı medikal cilt bakımı methodumuzla, ciltteki kolajen doygunluk oranı maksimize edilerek, cilt problemlerinin ciltten uzaklaştırılması sağlanır. Collagen-Ultimate Lifting cilt bakımında öncelikle derinlemesine gerçekleştirilen cilt temizliğinden sonra ciltteki komedon/siyah nokta ve benzeri cilt pürüzleri ciltten arındırılır. İkinci aşamada, medikal roller ile cilt altına açılan mikro tünellerle kolajen içerikleri cildin matriksinde yerleşimi sağlanır. Bunu kollajen oranı medikal oranda yoğun olan kolajen cilt maskesi,uygulaması takip ederek; Duolift Sequential cilt cihazıyla ultrasonik ses dalgaları ve ultrason ışınlarıyla cilt altındaki elastin fibrillerin, cildin bağ dokusunu oluşturan ekstraselüler matriks tabakasındaki kolajen sentezi uyarılarak, takviye edilen kolajenlerin cilt altında emiliminin yanısıra, Duolift Ultra ışınlarıyla yeni kolajenlerin ve kolajen liflerinin üretimi arttırılarak, ciltteki elastin fibrillerin yenilenmesi, bağ dokusunun güçlenmesi ve cilt dokularında elastikiyetin geri kazandırılması sağlanır. Collagen-Ultimate Lifting cilt bakımıyla geliştirdiğimiz üç aşamalı kolajen medikal cilt bakımı methodu sayesinde kolajenlerin cilt altında maksimum oranda absorbisyonu sağlanır. Collagen-Ultimate Lifting cilt bakımı kırışıklıkların azaltılmasında, cilt pürüzleri ile cilt problemlerinin aşılmasında etkilidir ve cilde ışıltı kazandırır. YENİLENMEYE İHTİYAÇ DUYAN, KIRIŞIKLIĞA MÜSAİT, KIRIŞIKLIKLARI OLAN, GÖZENEK AÇIKLIĞI OLAN, YIPRANMIŞ VE ONARIMA İHTİYACI OLAN CİLTLERDE CİLT BAKIMI TEDAVİ KÜRÜ RİTİÜELİDİR.

Üç aşamalı medikal cilt bakım methodunu geliştirerek uyguladığımız Collagen-Ultimate Lifting Eyes cilt bakımında; nazik bir şekilde tonik ve peeling uygulamasıyla göz çevresi temizlenerek; göz etrafı yerleşimli serbest radikallerin olumsuz etkilerinin ciltten uzaklaştırılması desteklenir. Göz çevresinde uygulanan medikal roller uygulama ile göz etrafında büyüme faktörleri etkisi yaratılarak cilt dokularının tamir mekanizması aktive edilir, göz çevresi kolajen kürlerinin cilt altında ekstraselüler matrikse yerleşitirilmesi sağlanır. Bu etki kolajen göz maskesi ile desteklenerek, göz çevresinde Duolift Sequential cilt cihazının göz prob başlıklarıyla iletilen ultrasound ışınlarının sayesinde göz etrafındaki kolajen üretim sentezi maksimize edilir ve göz çevresindeki kolajen miktarı çoğaltılır. Colagen-Ultimate Lifting Eye cilt bakım tedavisi, ciltteki yaşlanmaya bağlı azalan kolajen üretiminin arttırılarak, yüksek oranda kolajen miktarının göz çevresinde oluşmasını sağlanmasının yanı sıra iç ve dış etkenlere bağlı olarak göz çevresindeki yaşlanma belirtilerinin azalmasına yardımcı olur. Bakım sonrasında göz çevresindeki ince ve orta derinlikteki kırışıklıklarda azalma, göz çevresinde halkalanma ve benzeri pürüzlerin uzaklaştırma, göz etrafındaki hücrelerde yenilenme sağlanırken göz çevresi cilt dokularında belirgin bir şekilde canlılık görülür. YENİLENMEYE, İNCE KIRIŞIKLIKLARIN AÇILMASINA İHTİYACI OLAN GÖZ ÇEVRELERİNDE UYGULANAN GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI RİTÜELİDİR.

Cilt Bakımı

Profesyonel Cilt Bakımı Anlayışında En İyisini Deneyimleyin!

Eşsiz cilt bakımı deneyimi için kliniğimizle şimdi iletişime geçin.

Sıkça Sorulan Sorular

Cilt Analizi, cilt bakımı öncesinde muhakkak uzmanlar tarafından cilt problemlerinin tespiti için yapılması gereken ilk aşamadır. İyi bir cilt analizi, cildin tüm problemlerini ortaya çıkararak, uzmanın cilde en uygun bakım programının çıkarmada oldukça önemli bir aşamadır. Cildin kuru, yağlı, karma, leke, kırışıklık ve benzeri cilt problemlerini anlamada; cilt analizi, cilt uzmanına önemli ip uçarı vermektedir. Bu nedenle; Afrodit Poliklinik olarak, Gebze’de sunmuş olduğumuz cilt bakımı ve cilt tedavileri öncesinde cilt uzmanlarımız tarafından detaylı cilt analizi gerçekleştirerek cilt yapısına en uygun olan cilt tedavisi ve cilt bakımı programlarını özenle oluşturmayı önemli buluyoruz. Bu yüzden, her bir danışanımız cilt bakımı tedavileri için cilt uzmanlarımıza danıştıklarında (ücretsiz olarak) cilt analizlerini gerçekleştiriyor ve bu aşama ile detaylı bir yaklaşımla cilt sorunlarına çözümler üretmek için cildinize en uygun cilt bakım tedavi programını size özel olarak oluşturuyoruz.

Ortak paydada her ne kadar buluşsak da, her birimizin parmak izi nasıl farklıysa, aynı şekilde cilt yapıları da farklılık göstermektedir. Bir cilt aynı zamanda kuru olurken, aynı zamanda yağlı olabilir. Ya da hem lekeli hem de sivilceli olabilir. Her bir cilt Afrodit Klinik için ayrı bir tedavi hikayesi. İşimizi ezbere yapmak yerine, her bir danışanımızın tedavisini, 30 yıl öncesindeki Gebze’de ilk uyguladığımız cilt bakımında duyduğumuz heyecan ve titizlikle ele alıyoruz. Çünkü, yıllar süren deneyimimizle gözlemledik ki, her bir cilt yepyeni bir tedavi algoritmasının uygulanmasını gerektirmekte ve en iyi sonuçlar için muhakkak cildinize özel cilt bakım tedavileri programının belirlenmesi gereklidir diyebiliriz.

Belki çok klişe fakat kesin bir gerçek ki “cildimiz en iyi giysimiz”, onu korumak ve daha iyi koşullara getirmek için yanlış uygulamalara neden olabilecek, deneyimsiz ya da yeterince profesyonel olmayan ürün ve yerlerde, cilt alanında uzmanlaşmamış olan ürün ve uygulamalar ile yapılan bakımlar ya yanlış sonuçlara sebebiyet verebilmekte ya da cilt için oldukça yetersiz kalabilmektedir. Afrodit Poliklinik’ten hizmet alan danışanlarımız, diğer başka bir yere cilt bakımı yaptırmaya gittikten sonra deneyimlerini uzmanlarımız ile paylaştıklarında, “keşke size gelene dek cilt bakımımı erteleseydim” oluyor. Bu sorunun cevabı aslında kliniğimizde cilt bakımı yaptırdıktan sonra deneyimleyeceğiniz bir durum; fakat, şimdilik bu şekilde tarif edebiliriz.

Deneyimli cilt uzmanları tarafından gerçekleştirilen detaylı bir şekilde uygulanan cilt bakımları, medikal cilt tedavi uygulamalarını ciddi anlamda destekleyici olmakla birlikte, özellikle cilt tedavilerinden öncesinde cilt ph’ını ve hassasiyetinin dengelenmesinde, cildin onarımında cilt bağışıklığını destekleyerek, medikal cilt tedavilerinin daha ablatif bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Afrodit Poliklinik’te uygulanan bilimsel olarak etkileri kabul edilmiş cilt tedavileri ile ilgili detaylı bilgi almak ve cilt tedavileri ile ilgili sayfamıza gitmek için tıklayınız.

Cilt tipleri Dünya’da Karma Cilt, Yağlı Cilt, Karma Yağlı Cilt, Karma Kuru Cilt, Atoplik Hassas Cilt gibi belirli şemalarda geçse de, her bir cildin yapısı kişiye özeldir. Bu nedenle, cilt bakım uygulamalarının hem deneyimli hem de profesyonel bir uzman tarafından iyi bir şekilde analiz edilerek gerçekleştirilmesi önemlidir.

Cilt dengesi düzende olan, herhangi bir şikayeti kalmayan ya da olmayan ciltler için evde uygulanan cilt bakım ürünleri ile devam edilmesi yeterlidir. Bu aşamada, kişinin uyguladığı ürünlerin içeriklerinin cildine uygun olan yapıda ve zengin içerikte olması önemlidir. Her ne kadar dönem dönem cilt bakımlarına ara verilerek, ev ürünleriyle cildin bakımına devam edilse de, nasıl ki dişlerin temizlenmesi-beyazlatılması, korunması için dönemsel olarak diş hekimine gidiliyorsa, cildimizin bakımı içinde belirli periyodlarla profesyonel cilt bakımına gidilmesi cilt bağışıklığının güçlendirilmesinde, cildin sağlıklı görünümünün korunması ve geliştirilmesinde çok önemlidir. Bunun için cilt analizlerinin takibinin cilt uzmanınız tarafından gerçekleştirilmesi ve cildinize özel olarak oluşturacağı programın içerisindeki periyodların takip edilmesini önermekteyiz.

Her nasıl değerli taşların kıymetini bilen iyi bir sarrafsa, cildin değerini ve nasıl geliştirmesini gerektiğini bilen bu anlamda deneyimli olan iyi bir cilt uzmanıdır. Cilt analizinizin işinin ehli olan, profesyonel bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi ile başlayabilirsiniz. Günümüzde pek çok yerde cilt analizi gerçekleştiriliyor olabilse de, cilt analizinizi gerçekleştiren uzmanın deneyimli ve güncel gelişmeleri takip eden klinikte en iyi uygulamaları gerçekleştirmek misyonuyla çalışıyor olmasını önemsiyoruz. En doğru tanı ve tedavi bakımı süreci için, ilk aşamada cilt analizinin kapsamlı ve tam bir şekilde gerçekleştirilmesiyle cildiniz yapmanız gerekenler en doğru ölçütte belirlenecektir.

Akneli, sivilceli ciltlerde cildin sebum üretimi düzensiz ve kontrolsüz olarak gelişmektedir. Bunun en temel nedeni cildin bakterilere karşı direncinin düşük olması ve cilt katmanlarında içsel olarak iltihaplı sebum üretimidir. İltihabın ciltten atılmasında ciltteki aknelerin doğru teknikle ciltten arındırılması oldukça önemlidir. Aksi takdirde ciltten atılamayan ciltte birikerek, mevcudiyetini sürdürmektedir. Bu aşamada ciltten aknelerin doğru teknikle alınması önemlidir. İyi bir şekilde ve doğru açıyla manuel cilt temizliğinin gerçekleştirilmesinin iltihaplı akne yapılarında azalmayı sağladığı pek çok bilimsel yayında da desteklenmektedir. Doğru teknikle müdehalenin gerçekleştirilmesinin yanı sıra, bazı akne tedavilerinde medikal akneli cilt tedavilerine cilt bakımı cilt PH’ının hazırlanması için de önemli bir role sahipken, bazı akne yapılarında hiç manuel müdahale olmadan kimyasal peeling ve lazer ile cilt yenileme yöntemleri gibi medikal cilt tedavileri ile akne cilt tedavilerinin gerçekleştirilmesi de gerekebilmektedir. Tedavinin başarısı için cilt uzmanının cilt analizi ile cilt altındaki sebum oranını gözlemlemesi ve doğru tedavi programının belirlenmesi gerekmektedir. Her ne kadar akneli cilt yapıları zorlayıcı ve uzun sürede tedavi gerektirebilen, inatçı cilt florasına sahip olabilse de, cildin düzenlenmesi için doğru bir programın belirlenmesi ve sabırlı bir şekilde tedavinin takribinin yapılması ile çözüm sağlanmaktadır. Akneli ciltlerin tedavilerinde medikal akneli cilt tedavileri ile ilgili bilgilerin bulunduğu medikal cilt tedavileri sayfamız için tıklayabilirsiniz.

Açıklama

Cilt bakımında akneli cilt yapısı yoksa, hdyrafacial cilt bakımı yöntemi olan ultasound ışıkları ile duolift cilt bakımı ile medikal cilt bakımı içeriğiyle soft peeling aşamasında cilt komedon ve minimal sivilce oluşumlarından arındırılması tercih edilebilmektedir. Ancak, derinsel oluşumlu sivilce ve siyah noktaların tedavisinde hydrafacial cilt bakımı ultrasound, soft peeling tekniği yeterli gelmeyebilmektedir. Bu nedenle, cildin cilt uzmanları tarafından cilt analizi gerçekleştirmesi sonucunda, derinsel siyah nokta ve komedon oluşumlarında, sivilcelerin tedavisinde lazer ile cilt tedavileri, endo lazer ile derinsel komedonların ve sivilcelerin yok edilmesi için tek seansta net sonuç elde edilebilmektedir. Özellikle, vücuttaki sivilce ve komedonların azaltılmasında Eufoton endolazer uygulaması ile derindeki sivilce ve komedonların tedavisi tek seansta mümkün olabilmektedir. En iyi tedavi sürecinin belirlenebilmesi için cilt uzmanınızın cilt analizi ile sivilce ve komedonların cilt katmanındaki yerleşimini tespiti önemlidir. Derinsel olmayan, süperfisyal olmayan, ancak orta derinlikte olan ciltteki komedon ve sivilce üretiminin olduğu durumlarda manüel sivilce ve komedon sıkımı doğru teknik ve doğru açıyla gerçekleştirildiğinde cildinizde iyileşmeyi sağlayacaktır. Ciltteki komedon ve milliaların sıkımı doğru teknikle gerçekleştirildiğinde katiyen zararlı değildir. Bunu ispatlayan pek çok bilimsel yayın ve makalenin bulunmasının yanı sıra, Afrodit Poliklinik olarak 30 yıllık cilt bakımı ve cilt tedavilerindeki deneyimimizle, klinik ortamında gözlemlediğimiz pek çok danışanımızın memnuniyetiyle de rahatlıkla söyleyebilmekteyiz ki, ciltteki sivilce ve komedonların ciltten arındırılması ve ciltteki sebum salgısının kontrolü için doğru açı ve teknikle manüel sıkımın ciltte olumlu yönde faydası olmaktadır. Altını çizmek gerekir ki, şüphesiz, doğru sıkım tekniğinin gerçekleştirilmiş olması bu noktada çok önemlidir, bu nedenle, cildinizi emanet ettiğiniz klinik ve yetiştirdiği cilt uzmanlarının doğru cilt sıkımı tekniğini uygulama donanımına yetkin olması oldukça çok önemlidir. Eufoton lazer ile sivilce – komedon tedavileri ve lazer ile cilt yenileme ve medikal cilt tedavileri ile ilgili detaylı bilgileri okumak için medikal cilt tedavileri sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Cilt lekelerinin tedavisinde Afrodit Poliklinik leke serisi cilt bakımları bazı cilt yapılarında tek başına yeterli olduğunu gözlemlemekteyiz. Ancak bu lekenin oluşum hikayesi ve hiperpigmentasyon, diğer adıyla leke oluşumunun derinliği ve ne kadar süperifisyal olduğuna göre de değişebilen bir durum. Eğer lekenin yerleşimi epidermal ve süperfisyal derinlikte değilse, ek medikal leke cilt tedavileri de cilt programına ilave edilmesi gerekebilmektedir. Lekeli cilt tedavileri ile ilgili bilgileri okumak için cilt tedavileri linkine tıklayabilirsiniz.

Cilt lekeleri oldukça kapsamlı bir bakım kürü ve medikal cilt bakımı tedavi uygulamalarını gerektirmektedir. Leke tedavi kürlerinde, uzmanın lekenin oluşum hikayesi ve gelişim sürecini değerlendirmesi, cilt analizde lekenin derinliğinin ve cilt katmanlarındaki yerleşiminin tespiti öncelikle, çok önemlidir. Leke tedavilerinde her ne kadar lekenin uzun sürede tedavi edilmesi ön görülebilse de, lekenin yerleşimine ve tedavideki medikal uygulamaların günümüz teknolojisinde üstün seviyede olmasından dolayı kısa sürede çok daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir. Leke tedavisinde evde kullanılabilecek ve lekelerin tedavisini destekleyecek en önemli içerikler C vitamini, askorbik asit, kojik asit ve benzeri cilt tedavi ajanlarıdır. Yalnız, bu ajanların ev tipi kullanımlarının soft düzeyde olduğunu belirtmemiz gerekir. Bu nedenle evde lekelerin tedavisi çoğu zaman tek başına yeterli olmamaktadır. Günümüzde Eufoton lazer gibi gelişen lazer ile cilt yenileme ve lazer ile leke silme teknolojileri sayesinde tek seansta da lekelerin silinmesi sağlanabilmektedir. Leke tedavisi ve lekeli cilt bakımı kapsamlı ve detaylı olarak ele alınmasına ihtiyaç duyulan özel bir tedavi anlayışını gerektirmektedir. Lazer ile leke silme ve lekeli cilt tedavileri, lekeli ciltler için cilt bakımı tedavi kürleri ile ilgili detaylı bilgileri okumak için medikal cilt tedavileri sayfamızın linkine tıklayabilirsiniz.

Cilt gözeneklerinin oluşumunun en temel nedeni ciltte kolajen eksikliği ve aminoasitlerin düzensiz yerleşiminden kaynaklı olmaktadır. Ciltteki kolajen eksikliğinden kaynaklı olan açık cilt gözeneklerinin birleştirilmesinde en etkili tedavi yöntemleri lazer ile cilt yenileme tedavileri ile cildin stimülasyonu olurken, bazı cilt yapılarında da medikal cilt bakımlar ile ciltteki gözenek sıkılaştırmada efektif sonuçlar elde edilebilmektedir. Tedavide başarının elde edilebilmesi için öncelikli olarak cilt analizi ile cilt yapısının detaylı incelenmesi ve cilt dokularının iyileştirilmesi için kolajen içerikli cilt bakımlarıyla cildin desteklenmesinin yanı sıra, nitelikli kolajen alımıyla cilt hücrelerinin desteklenmesi de önerilmektedir. Gözenek sıkılaştırma medikal cilt tedavileri ile ilgili bilgileri okumak için medikal cilt tedavileri sayfamıza tıklayabilirsiniz.

Göz çevresindeki deformitelerin nedeni genellikle göz etrafındaki dolaşım bozuklukları, uykusuzluk, çevresel faktörler & serbest radikaller ve genetik kaynaklı olabiliyor. Öncelikle, cilt uzmanınızın göz etrafınızdaki şişlik, ödem, göz çevresi morluk, göz etrafındaki kırışıklık ve göz altı halkalanmaları gibi problemlerin oluşum sürecini göz çevresi analiziyle belirleyerek, spesifik göz çevresi problemlerine yönelik özel kür bakım ve medikal göz etrafı cilt tedavilerini belirlemesi gerekmektedir. Ev bakımı göz çevresi cilt yapısını destekleyici ürün ve ilaçların kullanımı da evde göz bakımınızın ve tedavinizin desteklenmesi için analiz sonrasında cilt uzmanınız önerilerde bulunabilir. Göz çevresi morluk, halkalanma, göz altı torbalanmaları, göz etrafı şişlik ve kırışıklık tedavileri ile ilgili bilgileri okumak için medikal cilt tedavileri linkine tıklayabilirsiniz.

Kadın ve erkek cilt anatomisini göz önünde bulundurulduğunda, erkeklerin cilt yapısının genellikle kadınların cilt yapısına göre daha kalın cilt katmanına sahip olduğu gözlemlenmektedir. Ayrıca, yaklaşık her gün traş olmak cildin tahriş olmasına ve serbest radikallere, yani gün ışığı, iklim değişiklikleri ve benzeri gibi çevresel faktörlere karşı duyarlı ve hassas hale getirir. Bu da ciltteki kızarıklıklara, bazı durumlarda da kıl dönmeleri ve iz oluşumlarına neden olmaktadır. Ayrıca, erkeklerin cildi kadınların cilt yapısına göre daha kalın cilt tabakalarına sahip olduğundan cildin üst katmanlarında daha çok tıkanıklığa sebebiyet vererek, hem de hormonel olarak da cilt dokularında daha çok sebum üretimi gerçekleştiğinden erkek cilt yapısında kadınlara göre çok daha fazla cilt bakımına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu sebeple, erkelerin hem dış görünümlerinin iyi olması hem de cilt sağlığının iyileşmesi için cilt bakımı ve cilt tedavi kürlerini uygulatma alışkanlıklarını edinmeleri, hem ciltlerinin daha pürüzsüz olmasını hem de ciltlerinin daha sağlıklı ve genç görünümünü sağlamaktadır.

Cilt bakımı rutini genel olarak buhar, peeling, maske ve cilt bakım kremi gibi algılansa da, aslında uygulama bundan ibaret değildir. Örneğin, cilt bakımında tercih edilen vapozonun özelliğinin de iyi olması ilk aşama için çok önemlidir. Vapozonlar ikiye ayrılır, birincisi medikal ozon buharı ile cilt florasını ilk aşamada yenileyen etkiye sahip iken, diğeri ise sadece buhar vermektedir. Kliniğimizde ozon içerikli medikal vapozon buharı ile tüm cilt bakımı uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz. Babor, Image gibi Dünya’da lider olan markalarla özel seri cilt bakımlarımızı medikal tedavi kürlerimizle uygulamaktayız. Her bir aşamada Afrodit Poliklinik’in deneyimiyle Gebze’de cilt bakım uygulamalarında lider olarak hizmet veren kurum olmanın bilincinde olarak, bütün cilt bakımlarımızı medikal içerikli uygulamalarla patentli olarak oluşturduğumuz kürler tedaviler ile birlikte gerçekleştirmekteyiz.

Günlük cilt bakımı ritüelinde mutlaka olması gerekenler, cilt bakımınızı takip eden, cildinizi iyi tanıyan cilt uzmanınızın cildinize özel olarak belirleyeceği, spesifik ve zengin içerikli cilt bakım kremi veya serum ile birlikte iyi bir cilt temizleyicisinin günlük cilt ritüelinizde olmasını mutlaka önermekteyiz.

Ücretsiz Cilt Analizi Randevunuzu Şimdi Alın Yepyeni Cildiniz ile Cilt Uzmanlarımız Sayesinde Tanışın!