Menü
Alexandrite Lazer Epilasyon

HİZMET HAKKINDA


755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Alexandrite lazer epilasyon sisteminin diğerlerinden en önemli ayrılığı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda epilasyon için avantaj sağlar. Fakat harici cilt ve kıl tipinde (özellikle koyu deri rengi) olan kişilerde uygulama risk yaratır, problemlere yol açabilir, ya da düşük enerjiyle çalışılmasına neden olarak etkisiz bir epilasyon tedavi sürecine neden olabilir. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik, derin yerleşimli kıllarda örneğin; sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur. Alexandrite; belirli cilt ve kıl tipi özellikleriyle bir grup içinde bulunan kişilerde ve bölgelerde kullanılması gerekir. Biz bu lazer epilasyon sistemini uzun zaman kullandık, bilinçli kullanımın bu tür lazerlerde başarısını gözlemledik günümüzde alexandrite lazerleri doğru prototipe sahip kişilerde kullanmaya da devam etmekteyiz.

Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerdiğimiz bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin önemli diğer avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilir. Cilt rengi açık bile olsa Alexandrite lazerleri yüz, kol, sırt, omuz bölgesinde önermiyoruz. Özellikle yüz bölgesinde Alexandrite lazerlerin ince tüyleri tetikleyerek ters etki ile kılları artırabileceği ihtimali akılda tutulmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Biz yüz, sırt, omuz, kol bölgesinde diode lazerleri öneriyoruz.

Alexandrite lazer epilasyon için online ücretsiz konsültasyon randevusu alabilir, bize danışarak detaylı tedavi bilgisi edinebilirsiniz. Ön bilgi almak için de bize mail atabilir, sağlık uzmanlarına danışın köşesinden ulaşabilirsiniz.

UYGULAMA VİDEOLARI

DANIŞAN YORUMLARI Tadını çıkaranlar
| 01.01.1970

COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA