Menü
Diode Lazer Epilasyon

HİZMET HAKKINDA

Lazer epilasyon; lazer ışınlarının doğrusal dalga boyu özelliği “lineer” ile seçici fototermoliz ışınların ısıya dönüşmesi sonucu kıl kökünde ısı oluşturarak, kıl folikülünü vaporize etmesi ve kalıcı olarak tüylerin yok edilmesidir. Lazer epilasyon tedavilerinde doğru kıl ve cilt tipine, doğru lazer epilasyon çeşidinin uygulanması epilasyonun başarısının sağlanmasında çok önemlidir. Cilt tipi koyu olan kişilerde, lazer ışını cilt rengi tarafından daha çok emilerek, kıl kökündeki melanin rengi tarafından emilimi için yeteri etkiyi kaybedecektir. Ancak bu sorun, doğrusal dalga boyu yüksek ve daha güçlü olan Diode lazer epilasyon sistemiyle günümüzde gelişen diode teknolojisiyle aşılabilmektedir. Günlük yaşantımızdan ve fizikten de bildiğimiz gibi kuvvet arttıkça baskı artar ve daha etki derine iner. Diyode lazer sistemleri 808 ile 810 nanometre dalga boyuyla daha kuvvetle cilt melaninden süzülerek, kıl kökündeki melanine etki eder. Bu sayede (cilt tipi 3) esmer ve (cilt tipi 4) çok koyu cilt renklerinde de Diode lazer epilasyon cilt için daha güvenli ve kıl köküne ulaşılmasında daha etkili, başarılı epilasyon sağladığı dünyada kabul edilmiş bir sistemdir. Diode lazer epilasyon ince, karışık, açık renkli kıl yapılarında gerçekleştirilecek epilasyon sürecinde; kıl kökü melanini odaklı kuvvetinin daha yoğun olmasından dolayı avantaj sağlar.

Diode lazer epilasyonun tetikleme (tüylerde artış) yapmadığı literatürde belirtilmiştir. Diode lazer epilasyon, sahip olduğu 810 nanometre doğrusal dalga boyuyla lazer epilasyonda efektif sonuç vermesiyle; yüz, kol, sırt, omuz, genital bölgelerinde de en çok tercih edilen sistem olmuştur. (Teknik farklılık.) Uygulama ultrason jeliyle gerçekleştiğinden jel sıvısı lazerin iletkenliğini arttırırken, cilt zeminini nemlendirir; cilt zeminin nemli olması cildi korur, bu lazer epilasyon yöntemlerinde diode lazerle sağlanan mühim bir avantajdır. (Teknik farklılık.)

DİODE LAZER EPİLASYON SEANS ARALIKLARI:

Diode lazer epilasyon seans aralıkları; yüz bölgelerinde 8 ile 12 seans, vücut bölgelerinde 6 ile 8 seans etkili lazer epilasyon tedavi süreci için genellikle yeterli olmaktadır.  


DİODE EPİLASYON İLE ALEXANDRİTE EPİLASYON ÇEŞİTLERİ ARASINDAKİ FARK:

Diode lazer epilasyon tedavilerinde dalga boyu lineer’i 808 ile 810 nanometre arasında sabit hedefle daha çok kıl kökü melanini odaklı olarak ayarlanmıştır. Diode lazerin bu avantajı; ciltte Alexandrite lazerlerden daha derine inebilmesini sağlar. Alexandrite lazerin etkinliğinin düşük olduğu derin yerleşimli kılların bulunduğu alanlarda (yüz, sırt, kol) Diode lazerler daha etkilidir. Bu lazer epilasyon çeşidi teknik yapısından kaynaklanan önemli avantajlara sahiptir. 810 nanometre dalga boyuna sahip diode lazer ışını cilt rengi melaninden daha iyi süzülerek, yüzeydeki kılların yanı sıra derinlerdeki kıl köklerine de etki eder. Özellikle Alexandrite lazer epilasyon çeşidinin 755 nanometre ile deriden iyi süzlemeyip, cilt rengi tarafından absorbe olması nedeniyle etkisinin azaldığı koyu cilt tiplerinde veya kıl kökünün açık melanine sahip olduğu derinlerdeki kıl folikülü çeşitlerinde yetersiz kalır. Bu durumda Diode lazer epilasyonun tercih edilmesi; diode lazerlerin daha güçlü, daha derine inebilen lineer doğrusal odaklanma teknolojisiyle kıl kökünü hedef alarak; ciltte hasar oluşturmadan kıl kökünün kotere olmasını sağlar.  Diode lazer epilasyon diğer lazerlerden farklı olarak lazerler tüm cilt ve kıl (beyaz kıllar hariç) tiplerinde ve tüm bölgelerde başarılı lazerlerdir. Alexandrite lazer epilasyon çeşidinin tetikleme (kıllarda artış) riski nedeniyle, tercih edilmediği yüz, boyun, ense, kıllarında da Diode lazerler oldukça etkilidir. Sırt ve kollarda da etkili epilasyon lazerleridir. Diode lazerlerin tüm lazerler gibi kalın ve koyu ince tüylerde de etkili olduğu bilinmektedir. Diode lazerler ciltte Alexandrite lazerden daha derine indiğinden derinde yerleşimli kılların bulunduğu bölge ve kişilerde Alexandrite lazerle kıyaslandığında daha avantajlıdır. Diode lazerlerin kıllarda tetikleme yapma riski yoktur. Gebze’de ilk diode lazer epilasyon uygulamalarını gerçekleştirdiğimiz günden itibaren; diode lazer epilasyon farkını gözlemliyor, gelişen Diode lazer epilasyon teknolojilerini takip ederek, polikliniğimizde güncelleyerek, epilasyon tedavilerinde uyguluyoruz.  Bu nedenlerle yüz bölgesinde yalnızca diode lazer uygulamalarını tercih etmekteyiz. Lazer epilasyon tedavilerinde Alexandrite lazerin kullanıldığı genital, koltuk altı, ve benzeri; bu bölgelerde cilt tipi açık ise Alexandrite lazerler pratikliği nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Fakat bu kural değildir, kılın yapısına göre Diode lazer de tercih edilebilir. Kişiye hangi lazer epilasyonun uygulanacağına sağlık kurumunda yapılacak olan konsültasyon sonucunda belirlenmeli ve karar verilmelidir.

DİODE LAZER EPİLASYON ÇEŞİTLERİ:

Diode lazer epilasyon teknolojileri gelişen yeni özellikleriyle değişik alternatiflere sahiptir. Ütüleme lazer epilasyon, diode lazer epilasyonun bir programıdır. Radyofrekanslı lazer epilasyon diode lazer epilasyonlarında tercih edilen bir başka sistemdir. Bu iki yöntemin özellikleri epilasyon tedavi süreçlerinde, kişilerdeki cilt ve kıl tipinde sağladığı etkilerin değişkenliği nedeniyle; polikliniklerde vakaya göre kullanımı verimli bir epilasyon stratejisi sağlamaktadır. Afrodit Poliklinik olarak bu iki lazer epilasyon sistemi; Radyofrekanslı Diode Lazer Epilasyon, Ütüleme Diode Lazer Epilasyon polikliniğimizde mevcuttur.

DİODE LAZER İLE ÜTÜLEME EPİLASYON ve DİODE LAZER EPİLASYON

Güçlü diode lazer enerjisinin acısız lazer epilasyon ile buluşması diye anılan, ana haber bültenlerinde de konu olan en popüler diode lazer epilasyon yöntemi olarak görülen ütüleme lazer epilasyon hızlı ve efektif sonuçlar sağlayan son teknolojiye sahip diode çeşididir. Yoğun yüz, kol, bacak kıllarında kılların acısız bir şekilde azaltılması amacıyla tasarlanmış olan bu yöntemde; diode lazer ışınları milisaniyelik hızlarla seri atış sağlar. Uygulama şekli kumaş ütülemeyle tasvirlendiğinden ütüleme lazer epilasyon olarak adlandırılmıştır. Ütüleme lazer epilasyon, diode ışınlarının yoğun kıl alanlarında maksimum kıl melanini tarafından absorbe olmasını ve yoğun kıl köklerinin birçoğunun vaporize olmasını, kıl köklerinin yoğunluğunun seyrekleşmesini sağlar. Ütüleme lazer epilasyon tedavi seanslarından sonra direkt etkili normal hıza sahip diode lazer epilasyon programıyla kalan kıl köklerine etki edecek tedavi süreci başlar. Bu tedavinin ardından kişi daha konforlu ve acısız denilecek kadar az acılı epilasyon tedavi süreciyle istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulur.

RADYOFREKANSLI DİODE LAZERLER

Diode lazer ışınları ısısının radyofrekans ısı etkisiyle birleşmesi sonucu, kıl foliküllerinde ısının yayılmasının artması sonucu; ince, kalın, dibe ya da yüzeye yakın tüm kıl yapılarında eşit değerde ve güçlü etki yaratmasıyla ün yapmış, standart hızda atışlara sahip diode epilasyon uygulama yöntemidir.

Termal enerji prensiplerinin dermatolojik tedavilerde kullanılmasıyla beraber, optik enerjinin kullanıldığı gelişmiş lazer aletleri ve yoğun vurulu ışık kaynakları günümüzde epilasyon için en önemli tedavi seçenekleridir. Bu tedavilerin koyu tenli bireylerde ve açık renkli kıllarda kullanıldığında etkinliği diğer sistemlere göre daha avantajlıdır. Radyofrekans renk körü bir sistemdir ve tek başına tüylerin azaltma ya da yok etme gibi bir etkisi yoktur. Bu sistem daha çok lazer epilasyon sistemlerine yardımcı olarak kullanılmaktadır. Epilasyonda diode lazer ile radyofrekans kombinasyonu özellikle bronz / koyu cilt tiplerinde ya da ince kıl yapılarında avantajlı etki sağlar.

 

Gebze lazer epilasyon ve Gebze diode lazer epilasyonGebze ütüleme epilasyon ve diode lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi almak, ücretsiz test atışları için online randevu alabilir, bizi arayabilir, bize danışarak size uygun olan lazer epilasyon çeşidi hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

UYGULAMA VİDEOLARI

DANIŞAN YORUMLARI Tadını çıkaranlar
Selin DEMİR | 04.09.2018

Yapılan bakımlardan memnun kaldım. Çalışanların ilgisi her zaman pozitif, her zaman güler yüzle karşılanıyorum.

Selin DEMİR Diode Lazer Epilasyon
COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA