Menü
Fraksiyonel Lazer

HİZMET HAKKINDA


Akne sivilce izleri, yüz ve boyun kırışıklıkları, cilt gençleştirme, leke, çatlak ve vücuttaki izlerin tedavisinde bir çok yöntem kullanılabilirken aynı zamanda bu konu için bir çok lazer sistemide kullanılmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle yeni lazer yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan en önemlisi tedavide başarı oranları hızlı ve yüksek olarak gözlemlenen “fraksiyonel lazer” yöntemidir. Fraksiyonel lazer tedavileri estetik uygulamalarında sık kullanılan bir lazer çeşididir. Bunun nedeni fraksiyonel lazerin tedavilerdeki başarısı ve fraksiyonel lazer ile bir çok kozmetik ve esteik uygulamasının efektif bir şekilde uygulanabilmesidir. Cilt gençleştirme, çatlak tedavisi, sivilce lekeleri tedavisi, göz altı morluk tedavisi, gözenek sıkılaştırma, cilt rejuvenasyon, cilt yenileme, yara, jilet izi, ameliyat izi, yanık izi, akne izi ve birçok cilt izi tedavisi bu lazerle yapılmaktadır. Günümüde fraksiyonel lazerler estetik cerrahların dahi kullanmaya başladığı bir lazer yöntemidir. 

Kısa iyileşme süresi ve hasta memnuniyeti polikliniklerdeki fraksiyonel lazer uygulamalarının artmasının en önemli sebepleridir. Kısa iyileşme süresi ve az yan etki nedeniyle fraksiyonel lazer, klasik karbondioksit lazerlerin yerini almıştır. Fraksiyonel lazer sivilce ve akne izlerinin tedavisinde en çok tercih edilen tekniklerdendir. Başka bir kullanım alanı da Çatlak tedavisidir. Çatlakların çeşidine ve yaşına bakılmaksızın etkinlik oldukça yüksektir. Ayrıca ameliyat izleri, jilet izleri, yara izleri gibi cilt izlerinin tedavisinde fraksiyonel lazer başarıyla kullanılmaktadır.

Fraksiyonel lazer tedavisinde diğer lazerlerden farklı olarak cildin daha derin tabakalarına etki edebilmek olanaklıdır. Bu durum minimal invazif etki yaratarak daha derinlemesine tedavi sağlayarak, tedavinin faydasını arttırmaktadır. Örneğin; genelde sivilce izleri bulunan ciltlerde derin ve yüzeysel izler birlikte bulunur. Bu nedenle etkin bir tedavi için bu lazer en çok kullanılan lazer tipidir.

Fraksiyonel lazerin kullanıldığı bir diğer alan ise gözenek sıkılaştırma tedavileridir. Genişlemiş gözenekler genç ve yaşlı birçok kişinin önemli kozmetik sorunudur. Kremler, jeller gözenek sıkılaştırma tedavisinde kullanılagelmiştir. Fraksiyonel lazer ise sorunu hızla çözebilen yeni bir yöntemdir. Bir seansta bile gözeneklerin sıkılaştığı gözle görülür.

Göz altı morlukları fraksiyonel lazer ile giderilebilmektedir. Göz altı morluklarının temel nedeni pigmentasyon problemleridir. Fraksiyonel lazer uygulamasından sonra pigment dağılımı düzelir. Renk açılır. Böylece göz altı morluklarına çözüm sağlanır. Kalıcı ve uzun süreli çözüm olması nedeniyle bu amaçla kullanılan kozmetik ve krem ürünülerin tedavilerinden farklı bir tedavi şeklidir.

Fraksiyonel lazer uygulamaları sonrasında ciltteki lekeler azalır. Cildin gerginlik ve tonusu artar. Cilt rengi açılır. Cilt daha parlak görünür. Ciltteki ince kırışıklarda önemli azalmalar sağlanır. Yüz genelinde de ciltte gençleşme ve yenilenme gözlenir.

Çatlak tedavisi fraksiyonel lazer ile yapılan tedavilerden biridir. Eski ve yıllanmış çatlaklarda bile önemli iyileşmekler sağlanabilmektedir. Çatlaklar için etkili başka hiçbir yöntem olmadığı düşünülürse fraksiyonel lazer bu alanda kullanılan tek bilimsel yöntemdir.

Siğiller vücudun her yerinede gözlenen, virüslerin oluşturduğu bir cilt hastalığıdır. Genelde birden fala siğil aynı anda oluşur. Siğil tedavisi günümüzde lazer ile de yapılmaktadır. İnatçı siğiller bile fraksiyonel lazer ile başarıyla tedavi edilmektedir. Özellikle ayak tabanı bölgesi gibi hassas bölgelerde inatçı siğiller oluşur. Karbondioksit lazer siğil tedavisi hem kuvvetli etki hem de hızlı iyileşme sağlar. Siğil tedavisi lazer ile yapılırsa tekrar etme olasılığı düşmektedir. Lazer siğil tedavisi vücudun her bölgesindeki siğile uygulanabilir.

Ksantelazma adı verilen ciltte oluşan beyaz plakların tedavisinde fraksiyonel lazerler çok etkilidir. Ksantelazma göz kapaklarının iç yanlarında görülen, kişide var olan kolestrolden de etkilenebilen, deriden kabarık yağ parçacıklarıdır. İçinde yağ birikimi olan ksantelazma kozmetik sorun olarak görüleceği gibi yağ dokusunun giderek büyüme ihtimali bulundurulduğunda sosyal yaşamı ileride etkilememesi için de alınması gerekmektedir. Ksantelazma tedavisi için fraksiyonel lazer en etkili yöntemlerdendir.

Syringoma adı verilen ve ter bezlerinin iyi huylu bir tümörü olan oluşlumlar en çok kadınlarda görülmektedir. 1-3 mm çapında alt göz kapağındaki Syringoma adı verilen bu deri tümörü normalde tedavi edilmez. Fakat Syringoma önemli kozmetik sorundur. Syringoma tedavisi için ortalama 3 seans fraksiyonel lazer tedavisi genellikle yeterli olabilmektedir.

Fraksiyonel lazer nasıl uygulanan bir yöntemdir?

Fraksiyonel lazer tedavisi; Cildin dermis (kolajen üreten) tabakasına kadar ışınlarla ilerleyerek; oluşturduğu termal hasarla mikrokanallar açması sonucu, cilt dokusundaki ciltteki problemli alanı; vaporeze etmesinin (buharlaştırmasının) yanı sıra, oluşturduğu termal (ısı) etkisi de yeni hücrelerin/kolajenlerin üremesini sağlar. Birer ay aralıklı periotlarla uygulanan Fraksiyonel Lazer tedavilerinde gözlemlenen başarılar, ilk uygulamada yaklaşık %55; üç ile dört seans arasında %80 %90 başarı oranı görülebiliyor. Medikal estetik anlamında gözlemlenen önemli efektif sonuçlarıyla lazer sistemlerini ve fraksiyonel lazer yöntemini memnuniyetle uygulamaktayız. 

Fraksiyonel lazer ortalama kaç senedir?

Fraksiyonel lazer uygulamaları 1-6 seans arasında yapılan uygulamalardır. 
Fraksiyonel lazer yazın uygulanabilir mi?
Yaz aylarında güneşin negatif etkilerinden dolayı güneş gören bölgelere yapılmamaktadır.

UYGULAMA VİDEOLARI

DANIŞAN YORUMLARI Tadını çıkaranlar
| 01.01.1970

COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA