Menü
Lazer Epilasyon Yasal Uyarı

HİZMET HAKKINDA

 

Lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce sitemizdeki bilgileri okumanızı ve iyice araştırmanızı öneririz.

Aşırı kıllanma ya da istenmeyen yerlerde kılların çıkması yalnızca kadınları değil aynı zamanda erkekleri de rahatsız eden bir sorundur. İnsanoğlu istenmeyen kıllardan kurtulmak için çok eski çağlardan beri değişik yöntemler denemiştir. Modern hayatta insanoğlunun istenmeyen kıllarından kurtulması için başvurduğu; cımbız, çam sakızı, tüy dökücüler, ağda, jilet, iğneli epilasyon ve benzeri geçici epilasyon yöntemlerinin yerini daha kalıcı çözümler sunan lazer epilasyon almıştır. 

Günümüzde, lazerlerin teknolojilerinin başarısı dünyada pek çok klinik ortamındaki tıbbi literatürsel çalışmalarla ispatlanarak; medikal estetikte söz sahibi olması sonucu; lazer epilasyon, dünyada en çok tercih edilen epilasyon yöntemi haline gelmiştir. 

DİKKAT! LAZER EPİLASYONDA YASAL UYARI!

Ülkemizde lazer epilasyon uygulamaları, gelişmiş olan birçok ülkede olduğu gibi; medikal ve sağlık kuruluşlarında yapılmaktadır. Değişen yasal koşullar nedeniyle; güzellik merkezi ve salonlarda yasaklanmıştır. Epilasyonunuzun iyi bir şekilde tamamlanması için Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı bir sağlık kuruluşunda tedavinizi yaptırmanız gerektiğini bilgilerinize sunarız. Lazer epilasyon uygulaması yaptırmadan önce sitemizdeki bilgileri okumanızı ve iyice araştırmanızı öneririz. Lazer epilasyonun 1-2 seans gibi bir zamanda bitemeyeceği, tıpta hiçbir tedavinin garantisinin ya da garanti belgesinin verilemeyeceği, lazer epilasyon tedavilerinin dünyada gelişmiş ülkelerde olduğu gibi sağlık kuruluşlarında yapılması gerektiği gerçeklerini bilerek lazer epilasyona başlanması gerekmektedir. Düşük fiyata lazer epilasyon yapıyoruz diyerek, maaliyetleri çok uygun olan IPL "intense pulse light" foto epilasyon sistemlerinin epilasyonda lazer olarak tanıtılması, yanıltmacalarına aldanmayınız. Bitiş garantili paket veren, lazer maaliyetlerin altında fiyatlarla lazer yapıyoruz deyip, IPL ile çalışan insanları dolandıran yerlere karşı temkinli olunuz ve sağlık bakanlığı ruhsatlarını olup olmadığını iyice kontrol ediniz.

Yasal Uyarı:
Sağlık Bakanlığı tarafından danıştay kararıyla Güzellik Merkezlerinde lazer epilasyondan sonra IPL epilasyon da yasaklanmıştır. Tıbbi cihazlar sadece özel sağlık kuruluşlarında kullanılabilir.

 

 

UYGULAMA VİDEOLARI

DANIŞAN YORUMLARI Tadını çıkaranlar
| 01.01.1970

COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA