Menü
Lazerle Akne Tedavisi (Sivilce Tedavisi)

HİZMET HAKKINDA

Lazerle akne tedavileri günümüzde daha hızlı sonuçlar elde edilmesini sağlayabilen methodlar olarak, dünyada sık olarak kullanılan teknolojik tedavilerdir. Bunun yanı sıra; lazer ile akne tedavisi ve yoğun atımlı ışık tedavisi; özellikle ilaç tedavisine gerek kalmadan, hızlı çözüm üretebilmekte, hastalar için etkili alternatifler olabilmektedir. Aynı zamanda oral yolla alınan sistemik ilaçların muhtemel yan etkilerinden de hastalar korunmuş olmaktadır.

Akne tedavisi amacıyla uygulanan yöntemler: Lazer ile Akne Tedavisi, Fraksiyonel Lazer ile Akne Tedavisi, Lazer ile Endolight Akne Tedavisi, Yoğun atımlı ışık kaynağı(mavi ışık (IPL, UPL, BBL)) ile akne tedavisi, Fotorejuvenasyon ile Akne Tedavisi.

Lazer ve diğer bazı ışık sistemleri akne, sivilce tedavisi amacıyla kullanılabilmektedir.

Yoğun Atımlı Işık ve Isı Enerjisi ile Akne Tedavisi, Biostimülasyon: Yoğun atımlı ışık ile birlikte uygulanan ısı enerjisi P.acne’yi hedefleyerek yok ettiği gibi, aynı zamanda yağ bezlerinin büzülmesini sağlamaktadır. Yağ bezlerinin büzülmesi sonucu, akne oluşumunun başlangıcı olan aşırı yağ üretimi azalmaktadır. Bu tedavi sonunda ciltte sadece geçici olarak kızarıklık oluşabilmektedir. 

Fotorejuvenasyon (Mavi Işık/IPL) ile Akne Tedavisi: Cilde düşük yoğunluklu mavi ışık uygulanması da P. akne’yi hedefleyerek harap etme prensibiyle çalışmaktadır. Bu prosedür P.Akne nin çok hızlı üreme yeteneğine sahip olması sebebiyle başarılı sonuçlar için belli aralıklarla tekrarlayan seanslar şeklinde uygulanmalıdır. Mavi ışık sivilce tedavisi seansı sonrası ciltte geçici kızarıklık ve kuruluk hissi oluşmaktadır. Bazı yeni ışın tedavilerinde daha etkin sonuç alınabilmesi amacıyla mavi ışık ve kırmızı ışık aynı anda da kullanılabilmektedir. 450 – 490 nm arası dalga boyuna sahip ışıklar mavi, 630 – 700 nm arası kırmızı renk görülmektedir. 

Diode Endolight Lazerle Akne Tedavisi: Dünya'da diode lazerin kullanımında en son çıkan ve ülkemize gelen yeni bir yöntemdir. Sivilcelerin, iltihaplı aknelerin, sivilce izlerinin keseciklerine 0.05 çapında iğne ucu büyüklüğünde fiber ile lazer ışını iletilerek sivilce keseciklerinin lazer enerisiyle tek tek büzüştürülmesi ve gözeneklerin sıkılaşması, izlerin giderilmesini sağlayan sistemdir. Tedavi sonrası ciltte geçici kızarıklık ve kabarma olabilir. 

Diode Zoom Lazerle Akne Tedavisi: Diode lazerler cildin üst katmanına hasar vermeden, dermiste (orta tabaka) yer alan yağ bezlerini hedefleyerek hasarlandırabilmektedir. Lazerin zoom başlıkla sivilce tedavisi bir miktar ağrılıdır ve ağrının kontrolü için tedavi öncesi bazı anestezikler kullanılabilir. Tedavi sonrası ciltte geçici kızarıklık ve kabarma olabilir. 

Fotodinamik Akne Tedavisi: Tedavi sırasında ışığın iyileştirici etkisini daha da arttırmak amacıyla cilde fotosensitize ajanı ilaçlar uygulanır. Bu tedavi topikal kremler (sürme) bir takım ilaçlarla, ışık uygulamasının kombinasyonundan elde edilmektedir.


AKNE TEDAVİSİ SONUÇLARI

Akne tedavisi'nin her zaman kolay olmadığı unutulmamalı, tedavinin ayrılan zamanla daha verilmli olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Hiçbir tedaviden bugünden yarına mucize beklenmemeli, sabırla, tedaviler eksiksiz ve periodik bir şekilde uygulanmalıdır. Akne (sivilce) medikal yöntemlerle tam olarak geçirilmesi uzun bir zaman alabilir, ancak daha kısa sürede kontrol altına alınabilmektedir. Pek çok sivilce tedavisi yöntemine başladıktan sonra 6 ile 8 haftaya kadar hiçbir gelişme olmadığı gibi kimi zaman cilt daha da kötü bir görünüm alabilmektedir. Tedavinize sıkı sıkı sarılıp önerilerimizi eksiksiz yerine getirirseniz genellikle sabrınız temiz bir cilt ile sonuçlanacaktır.

Radyofrekans ile Akne Tedavisi, Ultrason ile Akne Tedavisi: Yaygın olarak cilt kalitesinin arttırılması, cildin nem oranının düzelenmesi, güneş hasarlarının ve minör skarların tedavisinde kullanılan bu yöntemler diğer akne tedavisi prosedürleri ile birlikte kullanıldığında tedavinin etkisini arttırmaktadır.

Akne, sivilce hakkında daha detaylı bilgi almak ve diğer tedavi yöntemlerini de incelemek için lütfen akne tedavileri bölümüne tıklayınız. 

Yukarıda bahsedilen sivilce tedavisi amaçlı yöntemlerin tamamı poliklinik ortamında önerilmeli ve yapılmalıdır. Tedavilerin kişiler tarafından ezbere veya evde uygulanması aknelerin daha da çoğalmasına veya izlerin kalmasına neden olabilir.

 

UYGULAMA VİDEOLARI

DANIŞAN YORUMLARI Tadını çıkaranlar
| 01.01.1970

COVİD-19 TEDBİRLERİ HEMEN REZERVASYON HEMEN ARA