Lazer Epilasyon

Hızlı, Acısız, Kalıcı Çözüm

Gebze’nin ilk güzellik merkezi olarak Afrodit klinikte 4 çeşit lazer epilasyon sistemi bulunmaktadır.

Neden Afrodit Poliklinik

10.000

'den fazla Mutlu Danışan

+30

Yıllık Tecrübe
ile Donanımlı Hizmet

%100

Müşteri Memnuniyeti


Türkiye’de ilk Diode Lazer Uygulamasını Yapan 5 Klinikten Biri

Afrodit poliklinik diode lazer syneron elos diode lazer teknoloji sistemini Türkiye'de resmi olarak kullanan ilk kliniklerden biri olarak AFRODİT poliklinik ütüleme diode, buz lazer epilasyon alanında medikal lazer epilasyonda en köklü klinik olarak öne çıkmaktadır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Alexandrite lazer epilasyon sisteminin diğerlerinden en önemli ayrılığı deriye penetrasyonu yani deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir.


Diode Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon; lazer ışınlarının doğrusal dalga boyu özelliği “lineer” ile seçici fototermoliz ışınların ısıya dönüşmesi sonucu kıl kökünde ısı oluşturarak, kıl folikülünü vaporize etmesi ve kalıcı olarak tüylerin yok edilmesidir.


İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon kıl folikülünün tahribatı için bir çeşit elektrokoter sistemidir. İğneli epilasyon kişiye özel kullanılan iğneyle zayıf elektrik akımının kıl köküne tek tek iletilmesiyle kılların kalıcı olarak yok edilmesidir.


MedikalMix Epilasyon Yöntemi

Tüm tedavi uygulamalarında olduğu gibi lazer epilasyon tedavilerinde de kurumsal sorumluluklarımızın farkındayız. Lazer epilasyonun en başarılı sonuçlarını gözlemleyebilmek için yararı artıracak nüansları uygulamayı ilke edindik.

Yüksek Teknolojiye Sahip Cihazlar.

Medikal lazer epilasyon sistemleri ile bilimsel yeni nesil lazer epilasyon uygulamalrıyla, en güçlü lazer yöntemlerini yetkin bir şekilde kullanıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Vücudumuzdaki kıllar tüm bölgeler için aynı anda 3 farklı evrede gelişmektedir. Bu evreler anajen (aktif), katajen (dinlenme) ve telojen (dökülme) olarak adlandırılır. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız ve farklı zamanlarda geçer. Lazer epilasyon sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle hiç bir cihazla tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Tedavi süreci kişinin cilt rengi, kıl rengi, kılın kalınlığı, yoğunluğuna ve uygulanan lazer çeşidine bağlı olmakla birlikte vücut bölgeleri için ortalama 4 – 6 seans, yüz bölgesi için ortalama 8 -12 seans sürer. Kullanılan bazı ilaçlar, hormon bozukluğu ve benzeri özellikli durumlar bu süreci arttıracaktır.

Lazerin ürettiği bir nanometrelerle hesaplanan dalgaboyu ışıktır. Bir nanometre (nm) bir milimetrenin bilyokda biridir. (1 nm =0,000000001 m). Lazerlerin nanometrik ışınlarının epilasyon uygulamalarında hedefi sadece kıl keseciğinin bulunduğu cildin üst alanını 2 ile 5 mm’ye kadar ulaşabilir. Lazer epilasyon cihazları en etkin dozda dahi daha derine inemez ve bu nedenle iç organlara zarar vermez. Ayrıca herhangi bir kanserojen etkisi yoktur. 1997 yılında, lazer epilasyon tedavisinin güvenilirliği ve efektifliği; Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi “Food and Drug Association” FDA ve Dünya Sağlık Örgütü “World Health Organization” WHO tarafından onaylanmıştır.

Lazer epilasyon için en ideal kombinasyon açık tenli ve koyu renk kıllı kişilerdir. Bu kombinasyonda cilde zarar vermeden en yüksek değerleri en etkin sistem olarak Alexandrite lazerleri kullanmak mümkündür. Uygulama süresi kısadır ve hemen sonuç alınır. Melaninden (renkten) etkilenmeyen Diode Lazer ile de en açık ten renginden en koyu ten rengine kadar tüm cilt tiplerine güvenle uygulama yapılabilmektedir. Bu nedenle, özellikle esmer / bronz tenlilerin ve ince/açık renkli kıllara sahip kişilerin güvenli ve başarılı bir epilasyon tedavisi için diode lazeri tercih etmeleri önerilmektedir.

Seanslar yüz bölgesinde 4 – 6 hafta, vücut bölgelerinde 6 – 8 haftadır. Bu süreç rutin olarak verilse de kimi zaman kişinin cilt ile kıl yapısına göre, lazer epilasyon tedavi protoloküne göre değişiklik gösterebilir. Genellikle, tedavi ilerledikçe kılların çıkışının gecikmesi ile birlikte seans aralıkları daha uzun sürelerde verilir.

Şimdi %30 İndirim Kampanyamızı Kaçırmayın!

Ayrıca lazer epilasyon paketi açtıran tüm danışanlarımıza 100 TL Hediye Çeki Bizden.